19. augusta 2011

Kanoisti Gelle s Vlčekom sú majstrami sveta

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle s Erikom Vlčekom zvíťazili vo finále K2 na majstrovstvách sveta v maďarskom Szegede a získali miestenku na budúcoročné olympijské hry v ...

erik vlcek SZEGED 19. augusta (WEBNOVINY) - Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle s Erikom Vlčekom zvíťazili vo finále K2 na majstrovstvách sveta v maďarskom Szegede a získali miestenku na budúcoročné olympijské hry v Londýne.

Novozložená posádka sa tým postarala o jednu z najväčších senzácií tohto šampionátu. Prvý raz si do spoločnej lode totiž sadli až v máji tohto roka.

Gelle s Vlčekom začali veľmi opatrne. Po 250 m boli v deväťčlennom štartovom finálovom poli až na siedmom mieste. Potom sa posunuli o jednu priečku a na nej ostali až do medzičasu na 750 m. Záver však mali famózny - vyzeralo to, akoby ostatné lode ostali "stáť" a dvojica Slovákov sa rútila k svojmu senzačnému prvenstvu.

V cieli mali pred druhými Švédmi - olympijskými víťazmi z Pekingu Marcusom Oscarsonom a Henrikom Nilssonom - náskok 852 tisícin sekundy, tretí skončili Rusi Vitalij Jurčenko a Vasilij Pogreban.