06. marca 2010

Kapšo v šprinte zdolal aj olympionikov

Tituly majstrov Slovenska v šprinte voľnou technikou si na šampionáte bežcov na lyžiach na Skalke pri Kremnici vybojovali v kategórii mužov a juniorov ...

Martin Kapšo

SKALKA 6. marca (WEBNOVINY) - Tituly majstrov Slovenska v šprinte voľnou technikou si na šampionáte bežcov na lyžiach na Skalke pri Kremnici vybojovali v kategórii mužov a juniorov Martin Kapšo (MKL Kremnica), medzi ženami Katarína Garajová (Jasná Liptovský Mikuláš) a najrýchlejšou juniorkou bola Jana Sedláková (ŠKP Štrbské Pleso).

Junior Martin Kapšo prekvapil favoritov a v spoločnom finále seniorskej a juniorskej kategórie nechal za sebou aj olympionikov Ivana Bátoryho a Martina Bajčičáka, ktorí však v tejto disciplíne v medzinárodných pretekoch neštartujú. Získal tak hneď dve zlaté medaily, pretože mu prvenstvo patrilo aj medzi mužmi a aj v kategórii juniorov. V rovnako spoločnom finále žien a junioriek si pri neúčasti Aleny Procházkovej seniorský titul vybojovala podľa očakávania Katarína Garajová, druhá dobehla do cieľa Jana Sedláková, ktorá sa tak stala juniorskou majsterkou Slovenska.

Šampionát pokračuje v nedeľu pretekmi v skiatlone. Ženy absolvujú 5+5 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom, mužov čaká dvojnásobná dĺžka tratí.

Výsledky - šprint voľnou technikou:
MUŽI: 1. Martin Kapšo (MKL Kremnica), 2. Ivan Bátory (ŠKP Štrbské Pleso), 3. Mário Kubiš (LK Detvianska Huta-Látky), 4. Martin Bajčičák (ŠKP Štrbské Pleso)

JUNIORI: 1. Martin Kapšo, 2. Richard Vozár (obaja MKL Kremnica), 3. Michal Novotný (ŠKP Štrbské Pleso)

ŽENY: 1. Katarína Garajová (Jasná Liptovský Mikuláš), 2. Jana Sedláková, 3. Daniela Kotschová (obe ŠKP Štrbské Pleso), 4. Katarína Krišicová (ŠKP Banská Bystrica)

JUNIORKY: 1. Jana Sedláková (ŠKP Štrbské Pleso), 2. Katarína Krišicová (ŠKP Banská Bystrica), 3. Petra Urgelová (MKL Kremnica)

DP: Osemfinále: Belgicko - Česko 0:3 po štvorhre