05. apríla 2009

KARATE: Slováci na Zlatej lige v Monze s 5 kovmi, triumf Višňovskej

Slovenskí karatisti získali na medzinárodnom turnaji Italian Open v Monze päť medailových umiestnení (bilancia: 1 - 2 - 2)

Slovenskí reprezentanti v karate si vybojovali pod vedením trénerskej dvojice Jozef Poliak - Rastislav Mráz na medzinárodnom turnaji v talianskej Monze päť medailových umiestnení (bilancia: 1 - 2 - 2). O jediné prvenstvo SR na tradične kvalitne obsadenom podujatí s názvom Italian Open, ktoré bolo po marcovom Dutch Open v holandskom Rotterdame druhým tohtoročným turnajom tzv. "Zlatej ligy", sa postarala v kumite v kategórii do 50 kg Monika Višňovská. Členka klubu Kachi Nitra zdolala vo finále domácu Carbinovú tesne 1:0 a za svoj triumf zinkasovala aj finančnú prémiu 500 eur. Dve striebra v Monze pridali tiež v športovom zápase Peter Macko z Tekdanu Bratislava v hmotnosti do 60 kg (vo finále podľahol karatistovi z Tuniska 4:6) a v juniorskej kategórii Dominika Tatárová z CMK Banská Bystrica, ktorá v rozhodujúcom dueli podľahla domácej pretekárke až rozhodnutím arbitrov (po predĺžení bol nerozhodný stav 2:2). Bohatú medailovú zbierku slovenských karatistov na Apeninskom polostrove skompletizovali dvoma bronzmi v súbornom cvičení kata Erika Hrušecká z Tekdanu Bratislava a Nikoleta Jurovýchová z KK Zvolen v kumite nad 68 kg.
"S výsledkami na Italian Open a piatimi umiestneniami na stupňoch pre víťazov môžeme vysloviť spokojnosť. Niektorí chlapci i dievčatá dokázali, že sú momentálne v solídnej forme. Táto skutočnosť je dobrou predzvesťou pred blížiacim sa seniorským európskym šampionátom, ktorý bude v dňoch 8. - 10. mája 2009 v chorvátskom Záhrebe," uviedol pre agentúru SITA jeden z dvojice trénerov a zároveň vedúci slovenskej výpravy v Monze Jozef Poliak.