05. apríla 2009

BASKETBAL: Semifinále extraligy žien - víkend - súhrn

Súhrn výsledkov víkendových semifinálových stretnutí play-off basketbalovej extraligy žien

Hráčky Maxima Broker Košice a MBK Ružomberok sú už len krôčik od očakávaného finále najvyššej súťaže basketbalistiek. Oba favorizované tímy si poradili so svojimi semifinálovými súpermi aj na ich palubovkách a v sériach vedú 2:0. Majstrovská Maxima Broker zvíťazila ešte v sobotu v mestskom derby nad BSS 81:51 a Ružomberčanky v nedeľu triumfovali v Nitre nad Inpekom UKF 64:58. Tretie a zrejme už aj rozhodujúce zápasy oboch sérií sú na programe v stredu 8. 4. v Košiciach a o deň neskôr v Ružomberku.

Semifinále play-off (hrá sa na 3 víťazstvá) - druhé zápasy - súhrn:

BSS Košice - Maxima Broker Košice 51:81 (11:18, 15:19, 4:21, 21:23) - stav série 0:2
Najviac bodov: Kovaľová a Vacková po 11, Slimáková 9 - Spencerová 18, Salkauske a Lawlessová po 15
TH: 19/13 - 25/17, fauly: 22 - 18, trojky: 4 - 4, rozhodovali: Šarišský, Tomašovič a Daňo, 250 divákov
V 3. min síce hostky vyhrávali 6:0, ale o minútu neskôr už bol stav 7:8. Potom už favoritky zápasu z Košíc s prehľadom kontrolovali stav, v 32. min mali 31-bodový náskok (61:30). Záver basketbalistky Maximy Broker už len dohrávali.

Inpek UKF Nitra - MBK Ružomberok 58:64 (12:13, 13:13, 9:25, 24:13) - stav série 0:2
Najviac bodov: Williamsová 13, Šujanová 11, Chlebovcová 10 - Podešvová 22, Kupčíková a Šimkuľáková po 12
TH: 22/14 - 20/11, fauly: 23 - 20, trojky: 4 - 7, rozhodovali: Lukáč, Bohucký, Lamoš, 300 divákov
V prvom polčase dominovala obranná hra. Družstvá sa striedali vo vedení, žiadne z nich si nevytvorilo náskok väčší ako o 3 body. Podobne ako v prvom zápase v Ružomberku, o výsledku rozhodla tretia štvrtina, v ktorej dominovala najmä nezastaviteľná Podešvová. V poslednej štvrtine sa Nitra síce doťahovala a znížila na rozdiel 3 bodov, ale Ružomberok dôležité druhé víťazstvo v sérii už udržal.