Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

22. novembra 2018

Karla Gotta prepustili z nemocnice, spevák sa plánuje vrátiť k pracovným povinnostiamČeského speváka Karla Gotta prepustili z nemocnice do domácej liečby. Legendárneho 79-ročného interpreta nedávno hospitalizovali pre respiračné ochorenie, ktoré sa u speváka rozvinulo v polovici ...Zdieľať
mp_karelgott_05 676x450 PRAHA 22. novembra  - Českého speváka Karla Gotta prepustili z nemocnice do domácej liečby. Legendárneho 79-ročného interpreta nedávno hospitalizovali pre respiračné ochorenie, ktoré sa u speváka rozvinulo v polovici minulého týždňa.


"Pána Gotta už prepustili z nemocnice domov. V nasledujúcich dňoch bude odpočívať a potom sa pozvoľne vráti k pracovným povinnostiam," potvrdila pre český portál iDNES.cz jeho hovorkyňa Aneta Stolzová.

 

 

Lekári rozhodli o hospitalizácii


Karel Gott podstúpil minulý týždeň vo štvrtok vo Všeobecnej fakultnej nemocnici na Karlovom námestí vyšetrenie, po ktorom lekári rozhodli o jeho hospitalizácii. Ako diagnózu určili zápal dýchacích ciest, ktorý ohrozuje priedušky a pľúca. Vzhľadom na jeho oslabenú imunitu bol v karanténe, pričom za ním mohli chodiť len vybraní členovia personálu a manželka Ivana.

Spevákov manažment zrušil na najbližšie dni jeho pracovný program. Nemohol sa zúčastniť ani na oslave 90. narodenín speváčky Yvetty Simonovej, ktorej poslal kyticu a list.

V novembri 2015 diagnostikovali lekári Karlovi Gottovi zhubné nádorové ochorenie lymfatických uzlín, takzvaný Non-Hodgkinov lymfóm. Gott začal neodkladne cielenú onkologickú liečbu a tiež zrušil všetky svoje naplánované koncerty. Po šiestej chemoterapii následné vyšetrenie ukázalo, že jeho nádorové ochorenie úplne vymizlo.

 

 

Popri práci študoval spev


Karel Gott pracoval ako vyučený elektromontér v ČKD a popri práci študoval spev na konzervatóriu. Preslávil ho angažmán v Divadle Semafor v prvej polovici 60. rokov. Neskôr spoluzakladal Divadlo Apollo, kde pôsobil do roku 1967. Počas kariéry vydal viac než 100 albumov.

Účinkoval tiež vo filmoch Kdyby tisíc klarinetů (1964), Hvězda padá vzhůru (1974), Romance za korunu (1975), Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992) a jeho pokračovaní Dědictví aneb Kurvaseneříká (2014) či v rozprávkach Z pekla štěstí 2 (2001) alebo v novinke Keď draka bolí hlava (2018).

Gott je držiteľom 42 Zlatých slávikov, viacerých cien Týtý, Zlatých a Platinových platní a ceny Zlatá ihlica. Počas svojej speváckej kariéry absolvoval množstvo koncertov v Európe, USA, Kanade, Číne, Austrálii či Japonsku a hosťoval v stovkách televíznych šou doma aj v zahraničí. Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.


Zdroj: Webnoviny.sk - Karla Gotta prepustili z nemocnice, spevák sa plánuje vrátiť k pracovným povinnostiam © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 NEVYZERÁ TO S NÍM DOBRE: Gotta opäť hospitalizovali v nemocnici (20. 11. 2018)
 ŠOKUJÚCI PORTRÉT: K. Gott dostal od výtvarníčky z Číny obraz (10. 10. 2018)
 Gotta zradilo zdravie, zrušil účasť na pražskom koncerte Alphavillle (5. 10. 2018)
 Bratislavčanky stále milujú Karla Gotta (28. 6. 2018)
 Karel Gott prvý raz žaluje novinára, kniha Na cestách so slávikom vyšla bez jeho autorizácie (12. 6. 2018)
 Karel Gott uvedie v Banskej Bystrici a Bratislave koncert plný hviezd (13. 5. 2018)
 Karel Gott má svoju hviezdu na Chodníku slávy (9. 3. 2018)
 Karel Gott ochorel na silnú chrípku, lieči sa v nemocnici (19. 2. 2018)
 Video: Karel Gott si opäť získal Bratislavu, predstavil aj obe dcéry (26. 1. 2018)
 Karel Gott získal dvojnásobnú platinovú platňu za album 40 Slavíků (3. 12. 2017)nasledujúci článok >>
RTVS počas Vianoc uvedie animovaný seriál o etikete
<< predchádzajúci článok
V Amsterdame vynovili dom Anny Frankovej

Karla Gotta prepustili z nemocnice, spevák sa plánuje vrátiť k pracovným povinnostiam - diskusné fórum čitateľov