Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

26. decembra 2006

Kašický poslal vojakom ďakovné listy, psom dá klobáskyMinister obrany František Kašický zaslal v uplynulom týždni približne 400 ďakovných listov profesionálnym vojakom a zamestnancom ozbrojených síl. Nezabudol však ani na vojenské psy, ktoré ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. decembra (WEBNOVINY) - Minister obrany František Kašický zaslal v uplynulom týždni približne 400 ďakovných listov profesionálnym vojakom a zamestnancom ozbrojených síl. Nezabudol však ani na vojenské psy, ktoré dostali špeciálny darček - klobásy. Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca ministerstva obrany Vladimír Gemela, profesionálnym vojakom a zamestnancom ozbrojených síl minister v listoch poďakoval za mimoriadne zodpovedný prístup pri prezentácii Ozbrojených síl Slovenskej republiky v roku 2006. Išlo o prezentáciu slovenskej armády napríklad na Majstrovstvách Európy v psích záprahoch v Zuberci, ale aj počas 62. výročia Karpatsko-duklianskej operácie, či na Vojenskom čine roka a na ďalších podujatiach.

Medzi tými, ktorí dostali ďakovný list od Františka Kašického boli aj psovodi z Hronseku v Banskobystrickom okrese. Minister obrany medzi sviatkami urobí radosť aj samotným vojenským psom, pre ktoré má pripravené klobásy. Podľa Gemelu, "ide o špecifické poďakovanie, nakoľko aj títo štvornohí pomocníci počas roka dobre odvádzali svoju prácu".

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Telo Jamesa Browna vystavia v New Yorku a pochovajú v Auguste
<< predchádzajúci článok
Nocľaháreň pre bezdomovcov by mala fungovať už po celý rok