Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

02. decembra 2007

Katka Knechtová sa premenila na krvavú BáthoryčkuSpeváčka Katka Knechtová zo skupiny Peha v sobotu večer zaspievala v bratislavskom NTC vo svetovej premiére titulnú pieseň z nového magicko-historického filmu režiséra Juraja Jakubiska Bathory (2007).Zdieľať
Svojím spevácko-hereckým vystúpením dokonca dojala Jakubiskovu manželku a producentku Deanu Jakubiskovú-Horváthovú. "Bola som na ňu pyšná, bolo to krásne, veľmi citlivo spravené a myslím si, že Katka predviedla kus veľkej osobnosti, predviedla sa ako mladá dáma pop music," povedala po priamom prenose ankety Slávik 2007 Jakubisková-Horváthová. Katka Knechtová si vyskúša úlohu herečky pravdepodobne onedlho znova. "Chcel by som jej pesničku nakrútiť ako klip, takže verím, že sa s ňou stretnem aj ako s herečkou," prezradil Juraj Jakubisko.


Jakubiskovci objavili talentovanú slovenskú speváčku približne pred jeden a pol rokom v nočnom programe Českej televízie. "Zrazu som videla mladé krásne dievčatko, ktoré spieva pri klavíri neuveriteľne sugestívnu pieseň s veľkým hlasom," zaspomínala si Jakubisková-Horváthová.

Podľa nej je Knechtová špecificky krásny typ speváčky a je veľmi rada, že si osvojila žalm aj s pôvodným textom v staroslovienčine, ktorý prešiel len minimálnymi úpravami.

Film Bathory sa dostane na plátna kín v štyroch jazykových verziách, a to v angličtine, češtine, slovenčine, ale aj s maďarským dabingom. Jakubiskovci v týchto dňoch pracujú na slovenskej verzii. "Ten film by mal ísť do kín k svojim divákom v ich jazyku," zdôvodnila Jakubisková-Horváthová. Prvá premiéra dlho očakávanej snímky by sa mala uskutočniť na Slovensku na začiatku roka pri príležitosti 70. narodenín Juraja Jakubiska. "Juraj má na začiatku roka veľké jubileum a chceli by sme to skĺbiť dohromady s premiérou," povedala jeho manželka s tým, že presný termín by mal byť známy v priebehu týždňa.

Jedinečný slovenský režisér Juraj Jakubisko nakrútil príbeh o krvavej grófke ako magickú legendu. "Nie je to historický film v pravom slova zmysle. Dalo by sa povedať, že vytvárame novú legendu, je tam veľa mágie, nie je to klasický historický film. Je to niečo medzi historickým filmom a rozprávkou pre dospelých," vysvetlila Jakubisková-Horváthová.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Skupina Peha je pred rozpadom (19. 6. 2008)
 Juraj Jakubisko pracuje na slovenskom dabingu Bathory (5. 5. 2008)
 Historický film Bathory má stanovenú premiéru (21. 4. 2008)
 PEHA & MANDRAGE (21. 2. 2008)
 Bathory do konkurzu nepôjde, Jakubiskovci vyhrali (30. 1. 2008)
 Slávici sú Desmod, Smatanová a Cmorik (1. 12. 2007)
 Za krádež filmu Bathory dostali producenti podmienečné tresty (27. 11. 2007)nasledujúci článok >>
Novou Miss World sa stala kráska z Číny
<< predchádzajúci článok
Spice Girls nemôžu rozdávať lístky na koncerty kamarátom