Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. júla 2020

Kauza Kollárova diplomovka je podľa Korčoka vážna vec, ale v zahraničí sa na ňu nepýtajúZahraniční partneri Slovenska sa nepýtajú na kauzu diplomovej práce predsedu Národnej rady SR (NR SR) a lídra hnutia Sme rodina Borisa Kollára. ...Zdieľať
img_4468 1 min 676x451 1.7.2020 (Webnoviny.sk) - Zahraniční partneri Slovenska sa nepýtajú na kauzu diplomovej práce predsedu Národnej rady SR (NR SR) a lídra hnutia Sme rodina Borisa Kollára. Pred stredajším rokovaním vlády to povedal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS).

Rozhodnutie je v rukách Kollára


Kollár má v stredu k tejto veci vysvetľovať svoj postoj na rokovaní poslaneckého klubu koaličnej strany Sloboda a Solidarita (SaS), ktorej je Korčok nominantom.

„Je to vážna vec a rozhodnutie je v rukách predsedu parlamentu. My si musíme túto vec usporiadať doma a veľmi dôležité je, ako sa k tomu postaví samotný pán Kollár. Zahraniční partneri sa však na túto tému nepýtajú,“ priblížil šéf rezortu zahraničných vecí.

Zároveň priblížil, že kontrola na slovenských hraniciach je v súčasnosti problémová. „Ak nemáte také rozhodnutie, ktoré vás zaväzuje k týmto veciam, tak je to len o zodpovednosti občanov. Sú to riziká vyplývajúce z ‚otvorenia‘ sa Európskej únie,“ dodal Korčok.

Nebude používať titul magister


Líder mimoparlamentnej strany Spolu - občianska demokracia Juraj Hipš 23. júna informoval, že Kollár mal svoj magisterský titul získať po tom, ako do svojej diplomovej práce okopíroval celé strany.

Najviac strán mal skopírovať od svojho školiteľa Jozefa Minďaša. Kollár získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici.

Kollár v reakcii na to v piatok 26. júna vyhlásil, že kým bude v politike, nebude používať titul magister. Odmietol sa ospravedlňovať, pretože podľa svojich slov nemá za čo, keďže postupoval v súlade so zákonom. Neskôr sa na sociálnej sieti ospravedlnil každému, komu za posledné dni v tejto súvislosti vedome či nevedome ublížil, či sa ho dotkol alebo urazil.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kauza Kollárova diplomovka je podľa Korčoka vážna vec, ale v zahraničí sa na ňu nepýtajú © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podnikatelia v gastronómii a hotelierstve sú v kritickej situácii, štátna pomoc je nedostatočná a nedostupná
<< predchádzajúci článok
Nastavenie minimálnych dôchodkov sa určite zmení, názory na spravodlivý vzorec sa však líšia

Kauza Kollárova diplomovka je podľa Korčoka vážna vec, ale v zahraničí sa na ňu nepýtajú - diskusné fórum čitateľov