Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

10. júla 2020

Kazachstanom sa má šíriť zápal pľúc nebezpečnejší než koronavírus, Čína varovala svojich občanovZdravotnícke orgány v Kazachstane v piatok popreli varovanie Číny, že sa v krajine šíri zápal pľúc smrteľnejší ako novýZdieľať
virus_outbreak_stranded_in_paradise_58531 e79d8e6e0b2a4fb0a851cb404e1eeeba 676x451 10.7.2020  - Zdravotnícke orgány v Kazachstane v piatok popreli varovanie Číny, že sa v krajine šíri zápal pľúc smrteľnejší ako nový koronavírus.


Čínske veľvyslanectvo vo štvrtok zverejnilo varovanie pre jeho obyvateľov o epidémii zápalu pľúc v Kazachstane, ktorého miera úmrtnosti je vyššia ako u zápalu vyvolaného koronavírusom.

Falošná informácia


Podľa kazašského ministerstva zdravotníctva však táto informácia nezodpovedá realite a štatistiky o zápale pľúc zahŕňajú aj pacientov, ktorí mali negatívne testy na koronavírus, no mali symptómy ako pri ochorení COVID-19.

Podľa oficiálnych údajov sa v porovnaní s vlaňajškom v prvej polovici tohto roku zvýšil počet prípadov zápalu pľúc o 55 percent zo 63 436 na 98 546. Minister zdravotníctva Alexej Coj však vo štvrtok na brífingu uviedol, že úmrtnosť v dôsledku zápalu pľúc klesla. Zatiaľ čo v prvej polovici roku 2019 zaznamenali 1 780 úmrtí, tento rok to bolo 1 172.

Čína Kazachstanu neverí


Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí kazašské zamietnutie vyhlásenia ambasády nekomentoval, uviedol však, že Peking dúfa, že dostane viac informácií.

V súvislosti s pandémiou koronavírusu Kazachstan rýchlo zaviedol potrebné opatrenia aj zákaz cestovania. Po uvoľnení opatrení v máji však zaznamenal nárast nových prípadov nákazy. Krajina dosiaľ zaregistrovala viac ako 53-tisíc prípadov nákazy, z toho 264 úmrtí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kazachstanom sa má šíriť zápal pľúc nebezpečnejší než koronavírus, Čína varovala svojich občanov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zuzana Čaputová vyzýva vládu na reformy, Slovensko má po získaní eurofondov historickú šancu
<< predchádzajúci článok
Muž neváhal okradnúť seniora na invalidnom vozíku, pod hrozbou bitky olúpil aj iného

Kazachstanom sa má šíriť zápal pľúc nebezpečnejší než koronavírus, Čína varovala svojich občanov - diskusné fórum čitateľov