Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

26. septembra 2021

Kde urobil Djokovič v honbe za kalendárnym Grand Slamom chybu? Nemal ísť do Tokia, myslí si expertJeden víťazný zápas chýbal Srbovi Novakovi Djokovičovi k zavŕšeniu jedného z najväčších počinov v histórii ...Zdieľať
tokyo_olympics_tennis_38869 98fe8d1661f34c7f87e8d12493b5e08d 676x451 26.9.2021 (Webnoviny.sk) - Jeden víťazný zápas chýbal Srbovi Novakovi Djokovičovi k zavŕšeniu jedného z najväčších počinov v histórii tenisu. Ak by vo finále US Open zdolal Rusa Daniila Medvedeva, tešil by sa z triumfu na všetkých štyroch grandslamových turnajoch v jednom kalendárnom roku.


To sa zatiaľ naposledy podarilo Austrálčanovi Rodovi Laverovi v roku 1969, ale srbský tenisový expert Goran Bubanj si myslí, že to ani náhodou netreba porovnávať.

Nemá zlato a ani titul z US Open


"Čo dokázal Laver pred vyše 50 rokmi, nemá nič spoločné s dnešným tenisom. Bol to pán hráč, ale boli iné časy. Tri zo štyroch turnajov Grand Slamu sa vtedy hrali na tráve a ani ďalšie aspekty pre porovnanie vtedajšieho tenisu so súčasným neobstoja. Môžeme pokojne hovoriť z hľadiska náročnosti a prípravy o inom športe," cituje Gorana Bubanja web tennisworldusa.com.

Podľa niekdajšieho trénera srbskej daviscupovej reprezentácie sa Djokovič v honbe za všetkými veľkými víťazstvami v tomto roku dopustil osudnej chyby, keď súhlasil s účasťou na olympijských hrách v Tokiu.

Napokon nezískal zlato a ani medailu pod piatimi kruhmi a mal oveľa menej času na prípravu na US Open.

Čoskoro bude najlepší v histórii


"Viem, že Novak mal dilemu, či ísť alebo neísť na olympijské hry. Napokon sa rozhodol, že pôjde a to bola chyba po všetkých stránkach. Veci sa napokon vyvinuli tak, že nezískal ani titul na US Open, hoci bol k nemu blízko. V rozhodujúcej chvíli na neho doľahla ťarcha očakávaní a nabitý program z celého roka. Pritom US Open 2021 a nie olympijské Tokio bol pre neho najdôležitejší turnaj kariéry," myslí si Bubanj.

Napriek tejto kritike je srbský odborník presvedčený o tom, že o roku 2021 sa raz bude hovoriť ako o dôležitej súčasti éry Novaka Djokoviča.

"Zakrátko pridá ďalšie víťazné grandslamové turnaje a stane sa najlepším tenistom histórie. A k tomu mu výrazne dopomohli práve úspechy na veľkých turnajoch v tomto roku. Verím tomu, že aj o 50 rokov sa o sezónu 2021 bude hovoriť ako o sezóne Novaka Djokoviča," dodal Bubanj.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kde urobil Djokovič v honbe za kalendárnym Grand Slamom chybu? Nemal ísť do Tokia, myslí si expert © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fernandes nedal penaltu a ManUnited prehral, fanúšikovia mu napriek tomu po zápase spievali choráli
<< predchádzajúci článok
Iba 15-ročný jazdec zomrel po havárii na trati počas pretekov superbikov v španielskom Jereze

Kde urobil Djokovič v honbe za kalendárnym Grand Slamom chybu? Nemal ísť do Tokia, myslí si expert - diskusné fórum čitateľov