28. januára 2010

KHL: Hossov 30. gól v sezóne

Vo štvrtkových zápasoch Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa bodovo presadilo sedem slovenských hokejistov. Útočník Dinama Riga Marcel Hossa v zápase proti ...

Ilustračné foto SITA, AP

MOSKVA 28. januára (WEBNOVINY) - Vo štvrtkových zápasoch Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa bodovo presadilo sedem slovenských hokejistov. Útočník Dinama Riga Marcel Hossa v zápase proti Mytišči zaznamenal svoj 30. gól v sezóne, keď v 42. min prekonal Jána Lašáka. Mladší z bratov Hossovcov neskôr pridal aj svoju 19. asistenciu v sezóne. Riga nakoniec zvíťazila na ľade Mytišči 6:5 po predĺžení. Na víťazstve Astany nad Spartakom Moskva sa jedným gólom a dvoma prihrávkami podieľal útočník Jozef Stümpel, jeden gól strelil aj obranca Jaroslav Obšut a asistenciu si pripísal obranca Peter Podhradský. Za hostí sa presadilo taktiež trio Slovákov. Presný zásah zaznamenal útočník Martin Cibák a bod za asistenciu si pripísali do štatistík útočník Branko Radivojevič a obranca Ivan Baranka. Rastislav Staňa svojím výkonom pomohol k víťazstvu Čerepovca nad Dinamom Moskva 4:3 po predĺžení.

Výsledky štvrtkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Omsk - HK MVD 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Astana - Spartak Moskva 9:3 (4:1, 2:0, 3:2) - Jozef Stümpel 1+2, Jaroslav Obšut 1+0, Peter Podhradský (všetci Astana) 0+1, Martin Cibák 1+0, Branko Radivojevič 0+1, Ivan Baranka (všetci Spartak) 0+1

Jekaterinburg - Novosibirsk 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Magnitogorsk - Novokuzneck 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Čeľabinsk - Chabarovsk 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Ufa - Jaroslavľ 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Petrohrad - Dinamo Minsk 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)

Čerepovec - Dinamo Moskva 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0, 1:0) - Rastislav Staňa (Čerepovec) odchytal celý zápas

Mytišči - Dinamo Riga 5:6 po predĺžení (3:0, 1:1, 1:4 - 0:1) - Ján Lašák (Mytišči) odchytal celý duel, Marcel Hossa (Riga) 1+1