23. novembra 2012

KHL: Slovan Bratislava zdolal Atlant Mytišči 3:2

Tagy: KHL

Góly Slovana strelili Ölvecký, Daňo, rozhodujúci vsietil Kukumberg.

Hokejisti Slovana pred zápasom KHL Vypredaná Slovnaft aréna privítala v piatok tím Atlant Mytišči, v ktorom hrajú aj víťazi Stanleyho pohára.

V zostave Slovana pre zranenie chýba Andrej Sekera.

Zápas sa začal o 19:00 hod. Moskovský tím môže zverencom trénera Rostislava Čadu vrátiť minulotýždňovú prehru z Arény Mytišči.

Slovan remizuje po druhej tretine s Atlantom 2:2. Skóre stretnutia otvoril Peter Ölvecký. Na 1:1 vyrovnal na konci prvej tretiny Michnov. Druhý gól ruského tímu pridal Bobrov.

Remízový stav navrátil o 2 minúty po druhom góle Atlantu Daňo. Tretí gól belasých vsietil Kukumberg.

HC Slovan Bratislava - Atlant Mytišči 3:2

Góly: 13. Ölvecký (T. Mikúš), 33. M. Daňo (Švarný, Ölvecký), Kukumberg - 19. Michnov (Ozolinš), 31. Bobrov (Dorofejev, Rybakov)

Slovan: Janus - Ľ. Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Švarný, Sersen, J. Tabaček - Bartovič, Bližňák, L. Hudáček - Michel Miklík, Lipiansky, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - T. Mikúš, A. Šťastný, Ölvecký
Mytišči: Chudobin - I. Višnevskij, Ťutin, Semionov, Ozolinš, Rukavišnikov, Frögren, Batyršin, Kosmačiov - Žerdev, Rybakov, Gluchov - Michnov, Engqvist, Staalberg - Ševčenko, Točinskij, Konstantin Koľcov - Lemťugov, Bobrov, Dorofejev

I. tretina

V úvode duelu dvakrát pohrozil domáci kapitán Lipiansky, ale v oboch prípadoch bol úspešnejší brankár Chudobin.

Slovan vzápätí nevyužil presilovú hru, aj keď na to mali dobré šance Michel Miklík a Vondrka.

V 10. min Dravecký tvrdou strelou po prechode do útočného pásma preveril pozornosť hosťujúceho gólmana. Vzápätí nepochodil ani Kukumberg, ktorý v oslabení unikol defenzíve Atlantu. Na druhej strane si Janus poradil s pokusom Staalberga.

V 13. min Peter Ölvecký vyhral vhadzovanie, puk posunul T. Mikúšovi, jeho strela sa od jedného z hráčov hostí dostala opäť k Ölveckému a ten pokusom od hornej žŕdky otvoril skóre duelu - 1:0. Po tomto okamihu Janus zachránil pred Dorofejevom aj Bobrovom, pred Chudobinom nepochodil Višňovský. Vylúčenie Štajnocha ešte v I. tretine potrestal vyrovnávajúcim gólom Michnov, ktorého našiel obranca Ozolinš.

II. tretina

Hneď na začiatku druhej časti pohrozil hosťujúci Staalberg, na druhej strane v presilovke mali blízko k druhému gólu Slovana Bližňák, L. Hudáček aj Vondrka.

V 27. min predviedol Chudobin vynikajúci zákrok lapačkou pri delovke Višňovského. V 31. min mali hostia peknú akciu, puk sa od Rybakova dostal cez Dorovejeva k voľnému Bobrovovi a ten nemohol nedať - 1:2.

Domáci hokejisti potrebovali na vyrovnanie iba 91 sekúnd. S pukom sa pred Chudobina predral Marko Daňo, prvú strelu brankár hostí vyrazil iba pred seba a mladý útočník Slovana na druhý pokus skóroval - 2:2. V zostávajúcom priebehu II. tretiny si ani jeden zo súperov neutvoril výraznejšiu šancu.

III. tretina

V 43. min po prechode cez modrú čiaru pálil Rukavišnikov, ale trafil iba Janusa do hrude. O päť minút neskôr zasiahol Chudobin betónom pri strele Višňovského, ktorému nabil Dravecký. Tretí gól Slovana mal na hokejke v 53. min L. Hudáček, no puk opäť zneškodnil vynikajúci Chudobin.

Domáci priaznivci sa dočkali až v 55. min, keď Kytnár spoza bránky našiel Kukumberga a ten z pravého kruhu prestrelil gólmana hostí - 3:2. Janus potom zachránil pri strele Žerdeva. Tréner Atlantu Mytišči v snahe o vyrovnanie odvolal minútu pred koncom gólmana Chudobina na striedačku, ale skóre sa už nezmenilo.

Hlasy:
Rostislav Čada (tréner Slovana): "Prvá tretina bola z našej strany najvydarenejšia. Na hráčoch bolo vidieť, že chceli odčiniť prehru s Torpedom Nižnij Novgorod. Dosť nás pribrzdil inkasovaný gól v závere I. tretiny. V tretej časti sme boli trpezlivejší a pri víťaznom góle sme mali aj trochu šťastia."
Sergej Svetlov (tréner Atlantu): "V piatok sme v Bratislave odohrali zaujímavý zápas. V prvej časti hrali domáci veľmi dobre, boli aktívni. V druhej tretine sme hru vyrovnali. V tretej sme päť minút pred koncom dostali gól a už sme naň nedokázali odpovedať. Bol to veľmi dobrý duel a zrodilo sa v ňom zaslúžené víťazstvo Slovana."