24. októbra 2012

KHL: HC Slovan Bratislava prehral s CSKA Moskva, pomohol aj rozhodca

Hokejisti Slovana Bratislava majú za sebou ďalší ťažký zápas v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Brankár Jaroslav Janus (vpravo) a Milan Kytnár zo Slovana (vľavo) počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a CSKA Moskva. V utorňajšom stretnutí hostili pred domácim publikom jeden z najslávnejších ruských klubov CSKA Moskva.

Hviezdy z ruskej metropoly predviedli svoje hokejové umenie. Obranu Slovana zamestnávali najmä výborní útočníci Alexander Radulov a Pavel Daciuk. Nebezpečenstvo však hrozilo aj od ostatných hráčov.

"Belasí" prehrávali po prvej tretine 0:2. Smolný bol pre nich najmä úvodný gól, keď si puk po strele Marčenka poslal "futbalovo" do vlastnej bránky obranca Štajnoch.

Zverencom trénera Rastislava Čadu sa podarilo zásluhou Višňovského v 25. minúte znížiť na rozdiel gólu a Slovanisti sa dostali naspäť do hry.

V 29. minúte však prišiel moment, ktorý rozhneval domácich hokejistov a aj vypredanú Slovnaft Arénu. Ruskí rozhodcovia nezmyselne uznali gól CSKA Moskva. Obranca Rylov vystrelil od modrej a puk z jeho hokejky skončil v sieti. Brankár Janus však zasiahnuť nemohol, pretože v bránkovisku ho podrazil Igor Radulov.

"Pri treťom góle to bol čistý faul na brankára, tam ich hráč mal dostať dve minúty a nie my gól. Rozhodcovia urobili určite chybu, ale bohužiaľ, s tým sa už teraz nedá nič robiť, protestovať u Rusov nemá zmysel," skonštatoval pre oficiálnu stránku hcslovan.sk kapitán Miroslav Šatan.

Po tomto momente sa štadiónom ozýval piskot, "tichý zabijak" Šatan však odpovedal tým najsprávnejším spôsobom. Už o 54 sekúnd po diskutabilnom góle Moskovčanov prestrelil brankára Staňu.

"Belasí" aj vďaka gólmanovi Janusovi, ktorý zneškodnil šance hostí, siahali na bod. Mali k nemu blízko najmä po strele obrancu Martina Štajnocha, ktorého strela od modrej čiary skončila na žŕdke. Nováčik KHL však vyšiel v tomto súboji bodovo naprázdno.

Tabuľky divizií a konferencií KHL. *legenda: Z - zápasy, V - výhry, OTV - výhry v predĺžení, SOV - výhry po sam. nájazdoch, SOP - prehry po sam. nájazdoch, PP - prehra v predĺžení, P - prehry