Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. mája 2022

KĽDR otestovala údajnú medzikontinentálnu balistickú raketu a dve strely, skúšku vykonali po odchode Bidena z ÁzieKórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) v stredu podľa Južnej Kórey otestovala údajnú medzikontinentálnu balistickú raketu a dve strely kratšieho doletu. Test sa uskutočnil niekoľko hodín po tom, čo ...Zdieľať
biden_asia_04778 3dc8be8c2ea24db7b6417cdc86bccd79 676x451 25.5.2022 (Webnoviny.sk) - Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) v stredu podľa Južnej Kórey otestovala údajnú medzikontinentálnu balistickú raketu a dve strely kratšieho doletu. Test sa uskutočnil niekoľko hodín po tom, čo americký prezident Joe Biden ukončil svoju prvú prezidentskú návštevu Ázie.


Zbor náčelníkov štábov juhokórejských ozbrojených síl uviedol, že strely odpálili z regiónu severokórejského hlavného mesta smerom k moru.

Strely preleteli stovky kilometrov


Spomenutá údajná medzikontinentálna balistická strela preletela 360 kilometrov v maximálnej výške 540 kilometrov, o druhú strelu KĽDR podľa zboru prišla po 20-kilometrovom lete a tretia preletela 760 kilometrov v maximálnej výške 60 kilometrov.

Ozbrojené sily Južnej Kórey a Spojených štátov v reakcii na severokórejské testy odpálili dve strely zem-zem, aby ukázali ich úderné schopnosti, uvádza sa vo vyhlásení zboru.

Vyvinutie väčšieho tlaku na rivalov


Severná Kórea v stredu vykonala už 17. kolo raketových testov v tomto roku. Odborníci tvrdia, že testy ukazujú odhodlanie KĽDR pokročiť v úsilí o modernizáciu svojich zbrojných arzenálov napriek epidémii ochorenia COVID-19 a vyvinúť väčší tlak na svojich rivalov, aby si vydobyli úľavy od sankcií a ďalšie ústupky.

Predstavitelia v Južnej Kórei, Japonsku a USA tvrdia, že by KĽDR mohla čoskoro vykonať aj svoj prvý jadrový test za takmer päť rokov.


Zdroj: Webnoviny.sk - KĽDR otestovala údajnú medzikontinentálnu balistickú raketu a dve strely, skúšku vykonali po odchode Bidena z Ázie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odsúdením Kováčika padol mýtus o politických procesoch, podľa Nadácie Zastavme korupciu ho dobehla spravodlivosť
<< predchádzajúci článok
Kováčik je symbolom pokriveného systému. Je spoluzodpovedný za nízku dôveru ľudí v spravodlivosť, tvrdí Via Iuris