![]()  | 
        
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
| 
              Utorok  4.11.2025 
         | 
        Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky | 
| 
              Meniny má Karol 
         | 
        Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino | 
| 
              | 
        
             | 
        
              | 
        
                 | 
        
             | 
    
| 
			 | 
17. septembra 2010
Kližan prehral s Ignatikom, Bielorusko - SR 1:0
Slovenský tenista Martin Kližan prehral v úvodnej z dvoch piatkových dvojhier stretnutia Bielorusko - SR (17. - 19. septembra) v rozhodujúcom 2. kole play-off o ...
Zdieľať
 Martin KližanMINSK 17. septembra (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Martin Kližan prehral v úvodnej z dvoch piatkových dvojhier stretnutia Bielorusko - SR (17. - 19. septembra) v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára reprezentačných družstiev mužov s domácim Vladimirom Ignatikom 6:7 (9), 2:6, 2:6. Kľúčovou fázou zápasu bola koncovka vstupnej časti, v ktorej Kližan nevyužil 6 setbalov. Povzbudený rebríčkovo prvý hráč domáceho tímu potom už mal kontrolu nad dianím. Prvý set trval 1:12 h, zostávajúce dve dejstvá len 1:08 h, celý súboj teda 2:20 h.
Ignatik figuruje na 160. mieste vo svetovom rebríčku ATP, Kližan sa nachádza na 255. pozícii. Bielorus triumfoval v súťaži chlapcov na Roland Garros 2007, slovenský ľavák sa radoval v juniorskom súperení na parížskej grandslamovej antuke o sezónu skôr.
Dvadsaťročný Ignatik zdolal Kližana v auguste na challengeri v Brazílii 6:4, 1:6, 6:3 a teraz upravil v bilancii zo vzájomných súbojov na 2:0, hoci rival a zároveň tradičný deblový partner si veril.
"Veľmi dobre sa s ním poznám, keď sme na rovnakom turnaji, hrávame spolu štvorhru. Presne viem, čo hrá. Nedávno som s ním prehral a teším sa na odvetu. Má taký strojový štýl, je strašne vydretým hráčom a aj preto veľkým bojovníkom. Vždy hrá naplno, nikdy sa nevzdáva," povedal Kližan pre agentúru SITA po zverejnení nominácie. Zverenec Ladislava Simona v rámci programu NTC má v Davisovom pohári bilanciu 2:3, z toho vo dvojhre 1:3.
V druhej dvojhre otváracieho dňa duelu na tvrdom povrchu Acrylic vonku v Republikovom olympijskom tréningovom centre v Minsku sa predstavia líder hostí Lukáš Lacko (76. v počítačovom poradí) a Sergej Betov (426.).
Víťaz sa zachráni v príslušnej skupine kontinentálnej zóny, zdolaný zostúpi do II. skupiny, teda celkovo "tretej ligy", v ktorej Slovensko naposledy bolo v sezóne 1996 a medzičasom sa v roku 2005 prebojovalo až do finále celej súťaže pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Tím SR pod vedením kapitána Miloslava Mečířa dotvárajú špecialisti na štvorhru Michal Mertiňák a Filip Polášek, v kádri Alexandra Šveca sú aj Max Mirnyj a Andrej Vasilevskij.
BIELORUSKO - SLOVENSKO 1:0 po I. dvojhre
(Minsk, Republikové olympijské tréningové centrum, tvrdý povrch Acrylic vonku)
Vladimir Ignatik - Martin Kližan 7:6 (9), 6:2, 6:2 za 2:20 h
Zostávajúci program (časy sú uvedené v SELČ):
Piatok - dvojhra:
Sergej Betov - Lukáš Lacko
Sobota (9.00 h SELČ) - štvorhra:
Vladimir Ignatik, Maxim Mirnyj - Michal Mertiňák, Filip Polášek
Nedeľa (9.00 h SELČ) - dvojhry:
Vladimir Ignatik - Lukáš Lacko
Sergej Betov - Martin Kližan
