Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

28. februára 2015

Klobásový festival ponúkol dobré jedlo aj zábavuIlustračné foto Foto: TASR/Štefan PuškášZdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš


Sládkovičovo 28. februára (TASR/Teraz.sk) – Milovníci dobrého jedla i zábavy si v sobotu prišli na svoje počas ôsmeho ročníka Medzinárodného klobásového festivalu v Sládkovičove. Svoje recepty na výrobu klobás tu predstavilo 22 družstiev zo Slovenska, Maďarska, Česka a Srbska.

Výrobky súťažiacich hodnotila porota, ktorá si okrem samotnej chuti všímala aj vzhľad, vôňu i samotný výrobný proces klobás. Ako pripomínajú organizátori z Klobásového klubu Sládkovičovo, dôležitá je aj súhra jednotlivých členov družstiev, ich oblečenie, hygiena a prezentácia tradícií regiónu, z ktorého súťažiaci pochádzajú.

Festival ponúkol návštevníkom okrem klobás aj tradičné šišky, rôzne zabíjačkové špeciality a varené víno. Súčasťou podujatia bol aj bohatý kultúrny program. Predstavil sa v ňom hudobná skupina Dušana Fóku, folklórny súbor Vienok z Nových Zámkov, speváci súboru Hahota, Dominika Gálová a detský folklórny súbor Zvončeky. Program spestril aj herec Ivan „Tuli“ Vojtek, ktorý sa na festivale zúčastnil aj so svojím súťažným klobásovým tímom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenské národné divadlo prináša kultúrne zážitky už 95 rokov
<< predchádzajúci článok
Video: Prvá vlnová sieťová elektráreň na svete zapnutá v Austrálii

Klobásový festival ponúkol dobré jedlo aj zábavu - diskusné fórum čitateľov