Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. apríla 2009

Klub SMK pozval nespokojnú trojicu na rokovaniePredstavitelia poslaneckého klubu SMK sa dnes dohodli, že plánujú v piatok rokovať s trojicou svojich kolegov Bélom Bugárom, László Nagyom a Gáborom Gálom, ktorí v stredu z klubu odišli. Ako uviedol ...Zdieľať
BRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) - Predstavitelia poslaneckého klubu SMK sa dnes dohodli, že plánujú v piatok rokovať s trojicou svojich kolegov Bélom Bugárom, László Nagyom a Gáborom Gálom, ktorí v stredu z klubu odišli. Ako uviedol pre agentúru SITA šéf klubu Gyula Bárdos, Gál i Nagy zostávajú vo svojich parlamentných funkciách. Gál je predsedom výboru pre nezlučiteľnosť funkcií, Nagy predsedá výboru pre ľudské práva, národnosti a postavenie žien. Podľa Bárdosa toto rozhodnutie padlo, pretože trojica opustila klub a nie stranu. "Všetci však očakávame, že sa do klubu vrátia," povedal.


Obsahom piatkového rokovania majú byť výhrady trojice k politike strany. Poslanci v stredu na tlačovej besede kritizovali štýl vedenia politiky strany a požadovali dodržiavanie stanov a návrat k programu SMK. "Čakáme, že SMK sa vráti k svojmu pôvodnému programu, dodržiavaniu stanov,“ uviedol vtedy Nagy. Gál verí, že užšie vedenie strany spraví všetko pre to, aby sa do klubu všetci traja vrátili. Dodal, že aj oni chcú pre to urobiť všetko. „Vidíme určité možnosti nápravy,“ doplnil vtedy Nagy. Jedno z riešení by podľa Bugára bolo, keby nastala výmena predsedu strany. Zároveň však zdôraznil, že trojici nejde len o dohodu s Csákym, ale aj s ostatnými členmi vedenia. „To sú aj tí, ktorí mlčia a hovoria za jeho chrbtom,“ vyhlásil v stredu na tlačovej besede. Poslednou kvapkou pre rozhodnutie k odchodu z klubu boli nedeľné vyjadrenia predsedu SMK Pála Csákyho na adresu tých, ktorí cez víkend po levickom okresnom sneme strany z SMK vystúpili. Podľa Bugára Csáky klamal, keď týchto ľudí obvinil, že odchádzajú pre vlastné ekonomické záujmy a preto, že sa nedostali na kandidátku pre voľby do samosprávnych krajov.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Posledná rozlúčka s Viliamom Veteškom v sobotu
<< predchádzajúci článok
Aktivisti a poslanci žiadajú zverejniť všetky zmluvy o PKO

Klub SMK pozval nespokojnú trojicu na rokovanie - diskusné fórum čitateľov