Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. septembra 2021

Klus víta zrušenie obmedzení pre zaočkovaných cestujúcich do USA, pomôže to posilniť biznis spoluprácuŠtátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) považuje za dobré, že Spojené štáty americké od novembra zrušia obmedzenia pre zaočkovaných ...Zdieľať
bp_1498 676x451 22.9.2021 (Webnoviny.sk) - Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) považuje za dobré, že Spojené štáty americké od novembra zrušia obmedzenia pre zaočkovaných cestujúcich z Európskej únie (EÚ). Klus to v utorok uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti.

Uvoľnenie pomôže aj firmám


„Po tom, čo EÚ po dlhšom čase otvorila hranice pre Američanov ešte v júni tohto roka, vnímame toto rozhodnutie administratívy prezidenta Joea Bidena ako jasný krok smerom k obnoveniu slobody pohybu medzi našimi kontinentmi, s cieľom ešte viac posilniť našu biznis spoluprácu,“ uviedol Klus.

Viac o téme: Koronavírus


Dodal, že EÚ patrí nielen medzi dôležitých spojencov, ale aj obchodných partnerov, a uvoľnenie reštrikcií medzi USA a EÚ pomôže aj tým firmám, ktoré podnikajú v cestovnom ruchu.

Zrejme dôjde k zladeniu opatrení


Štátny tajomník pripomenul, že Únia síce opätovne vyradila USA zo zoznamu takzvaných bezpečných krajín, ktorých občania sa nemusia po príchode podrobiť testovaniu či karanténe, predpokladá však, že po oznámení uvoľnenia na druhej strane Atlantického oceána dôjde čoskoro k „opätovnému recipročnému zladeniu opatrení“.

„Toto nové uvoľnenie reštrikcií pre plne zaočkovaných cestujúcich uvítajú najmä tí Európania, vrátane občanov SR, ktorí majú príbuzných v USA a pre doterajšie cestovné obmedzenia sa s nimi ani pri veľmi vážnych či dôležitých životných udalostiach nemohli stretnúť,“ uzavrel Klus.
Zdroj: Webnoviny.sk - Klus víta zrušenie obmedzení pre zaočkovaných cestujúcich do USA, pomôže to posilniť biznis spoluprácu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Heger: Nikdy neurobím obchod v rámci koalície na úkor spravodlivosti
<< predchádzajúci článok
Sulíkova SaS predloží do parlamentu návrh ústavného zákona o dôchodkovom systéme

Klus víta zrušenie obmedzení pre zaočkovaných cestujúcich do USA, pomôže to posilniť biznis spoluprácu - diskusné fórum čitateľov