26. januára 2014

Kolář na záver Tour Down Under deviaty, vyhral súťaž mladých jazdcov

Nemecký pretekár Andre Greipel, víťaz ž. etapy

Nemecký pretekár Andre Greipel, víťaz ž. etapy Foto: TASR/AP
Adelaide 26. januára (TASR) - Cyklista Michal Kolář obsadil v záverečnej etape na cyklistických pretekoch Tour Down Under v Austrálii deviate miesto a vyhral súťaž mladých jazdcov. Dvadsaťročný Slovák v drese stajne Tinkoff-Saxo skončil v celkovom poradí na 100. mieste.

Víťazom 6. etapy so štartom aj cieľom v Adelaide (85,5 km) sa stal v záverečnom skupinovom špurte Nemec Andre Greipel (1:55:16), celkové prvenstvo si vybojoval domáci jazdec Simon Gerrans. Gerrans, ktorý na Tour Down Under dominoval v rokoch 2006 a 2012, sa tak stal prvým trojnásobným víťazom podujatia.

Výsledky - 6. etapa (Adelaide - Adelaide, 85,5 km):
1. Andre Greipel (Nem./Lotto) 1:55:16 h, 2. Mark Renshaw (Austr./Omega Pharma), 3. Andrew Fenn (V.Brit./Omega Pharma), 4. Koen de Kort (Hol./Giant), 5. Jonathan Cantwell (Austr./Drapac),
6. Matthew Goss (Austr./Orica),....9. Michal KOLÁŘ (SR/Tinkoff - Saxo) všetci rovnako čas ako víťaz.

Konečné poradie TDU:
1. Simon Gerrans (Austr./Orica Greenedge) 19:57:35 h, 2. Cadel Evans (Austr./BMC Racing Team) +1 s, 3. Diego Ulissi (Tal./Lampre-Merida) +5, 4. Richie Porte (Austr./Team Sky) +10, 5. Nathan Haas (Austr./Garmin Sharp) +27, 6. Robert Gesink (Hol./Belkin-Pro) +30, ... 100. KOLÁŘ +36:16

Súťaž mladých jazdcov:
1. KOLÁŘ 1:55:16, 2. Caleb Ewan (Austr./Uni-SA), 3. Danny Van Poppel (Hol./Trek Factory Racing), 4. Marco Haller (Rak./Kaťuša), 5. Jay Mccarthy (Austr./Tinkoff-Saxo), 6. Carlos Verona Quintanilla (Šp./Omega Pharma).