Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. decembra 2019

Komárno rozšírilo kapacitu útulku pre bezdomovcovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR – František Iván
Komárno 2. decembra (TASR) – Komárňanská radnica v tomto roku rozšírila kapacitu útulku pre bezdomovcov na Hradnej ulici z 28 na 35 miest. Ľudia bez domova tu okrem prístrešku môžu požiadať aj o čisté oblečenie či využívať služby strediska osobnej hygieny, prípadne mestskú nocľaháreň s kapacitou sedem miest.


Magistrát zároveň vyzval obyvateľov mesta, aby počas zimného obdobia venovali zvýšenú pozornosť ľuďom žijúcim na ulici. „Ak sa dozvedia o človeku v krízovej situácii, môžu okamžite, cez deň aj v noci, volať na tiesňové číslo mestskej polície 159. Počas bežného pracovného týždňa je možné takéto prípady nahlásiť aj pracovníkom sociálneho oddelenia mestského úradu,“ pripomína radnica.

Ľuďom bez domova môžu obyvatelia mesta pomôcť aj darovaním teplého oblečenia a obuvi. „Veľmi užitočné sú aj uteráky, posteľná bielizeň a deky, ktoré je možné odovzdať v budove na Športovej ulici vedľa hotela Panoráma, prípadne aj na vrátnici mestskej polície,“ informoval magistrát.

Pre ľudí bez domova je počas zimných mesiacov zabezpečené aj podávanie teplých jedál. „Vďaka zapojeniu sa širokej verejnosti, podnikateľov, cirkvi a dobrovoľníkov pod vedením Zoltána Kollára sa v spolupráci s mestom bude jedlo a nápoje podávať týždenne trikrát. Verejnosť môže na tieto aktivity darovať jedlo v potravinách na Budovateľskej ulici a na Kaczovej ulici,“ pripomína radnica.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
DOPRAVCOVIA, POZOR: Donovaly sú pre kamióny neprejazdné
<< predchádzajúci článok
Generálny tajomník NATO žiada väčšiu súdržnosť Aliancie

Komárno rozšírilo kapacitu útulku pre bezdomovcov - diskusné fórum čitateľov