Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

30. augusta 2006

Konzervatórium v Košiciach vo vynovených priestorochKOŠICE 30. augusta (WEBNOVINY) – Košický samosprávny kraj investoval do rekonštrukcie budovy Konzervatória na Timonovej ulici v Košiciach 38,5 milióna korún. Ako dnes na tlačovej besede informoval riaditeľ školy Bartolomej Buraš, ...Zdieľať

KOŠICE 30. augusta (WEBNOVINY) – Košický samosprávny kraj investoval do rekonštrukcie budovy Konzervatória na Timonovej ulici v Košiciach 38,5 milióna korún. Ako dnes na tlačovej besede informoval riaditeľ školy Bartolomej Buraš, rekonštrukcia trvala takmer dvadsať mesiacov, pričom jej časť sa už robila počas vyučovania.

Konzervatórium muselo odísť z pôvodnej budovy na Hlavnej ulici, ktorú v rámci reštitúcií získala rímsko-katolícka cirkev. „Tam sme mali okolo sto tried. Po vysťahovaní sídli konzervatórium v dvoch objektoch – na Timonovej a Moyzesovej ul. KSK však uvažuje v dohľadnom čase získať objekt vo dvore školy a susednú materskú školu, vďaka čomu by žiaci nemuseli pendlovať, ale vyučovanie by bolo na jednom mieste,“ povedal Buraš.

Rekonštrukciou prešla prakticky celá budova od pivničných priestorov až po dovtedy nevyužívané rozsiahle podkrovie a vynovená je aj fasáda. Vynovili sa triedy, nové sú sociálne zariadenia. V podkroví dokonca zriadili jeden apartmán hotelového typu, v ktorom môžu istý čas bývať hosťujúci pedagógovia či družobné návštevy z iných škôl.

Košické konzervatórium má celoslovenskú pôsobnosť. V septembri do vynovenej školy nastúpi 46 prvákov. Ako povedal Buraš, najväčší záujem je o štúdium spevu, tanca, dramatický odbor, najmenší o štúdium sláčikových nástrojov. Na škole študuje 250 žiakov pod vedením 100 pedagógov. Ročné náklady na prevádzku sú približne 25 mil. korún.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lekári na doplatky za lieky väčšinou upozornia
<< predchádzajúci článok
Šéfom Telefónica O2 Slovakia by mal byť Juraj Šedivý