13. júna 2016

Košičanka Saskia Cakoci absolútnou víťazkou Olympia Amateur

Slovenská reprezentantka v bikiny fitnes Saskia Cakoci sa stala absolútnou víťazkou prestížnej súťaže Olympia Amateur. Svojím prvenstvom nadviazala ...

Saskia Cakoci Foto: Facebook Saskia Cakoci- IFBB Bikini Fitness
Marbella 13. júna (TASR) - Slovenská reprezentantka v bikiny fitnes Saskia Cakoci sa stala absolútnou víťazkou prestížnej súťaže Olympia Amateur. Svojím prvenstvom nadviazala na nedávny absolútny triumf na domácom IFBB Diamond Cupe v Žiline a už druhýkrát získala možnosť požiadať o profesionálnu licenciu. Na Olympia Amateur v Španielsku štartovali aj ďalší Slováci, z ktorých najlepší výsledok dosiahol Norbert Zajac, ktorý obsadil 2. miesto v kulturistike do 85 kg.

Košická rodáčka Saskia Cakoci v súboji o absolútne prvenstvo zdolala päť víťazok ostatných kategórií bikiny fitnes, čím nadviazala na tri týždne starý titul absolútnej víťazky IFBB Diamond Cupu v Žiline. Už na súťaži pod Dubňom si vybojovala právo požiadať o tzv. Pro kartu, ktorá by jej umožnila prechod k profesionálkam. V Španielsku preto štartovať nemusela, ale napokon sa rozhodla zúročiť kvalitnú formu. "Mám dobrú formu a bola by hlúposť neštartovať v Španielsku. Je to aj mojou povinnosťou voči sponzorom. O Pro kartu požiadam až na jeseň, aby som ju mala v jarnej časti sezóny 2017," uviedla Cakoci ešte pred podujatím pre špecializovanú stránku eastlabs.sk.

Bezprostredne po triumfe v Španielsku neskrývala radosť z prestížneho víťazstva. "Som veľmi šťastná a nemôžem tomu uveriť. Ďakujem všetkým, ktorí pri mne stáli a podporovali ma. Je to náš spoločný úspech," uviedla 29-ročná fitneska pre eastlabs.sk.