11. decembra 2008

Košičanky na budúci týždeň proti Vilniusu o 3. miesto

Ani stredajšia vysoká prehra v Moskve (50:100) paradoxne neoslabila pozíciu košických basketbalistiek v D-skupine Euroligy pred jej budúcotýždňovým vyvrcholením. Vo večernom stretnutí totiž hráčky ...

MOSKVA 11. decembra (WEBNOVINY) - Ani stredajšia vysoká prehra v Moskve (50:100) paradoxne neoslabila pozíciu košických basketbalistiek v D-skupine Euroligy pred jej budúcotýždňovým vyvrcholením. Vo večernom stretnutí totiž hráčky litovského Vilniusu zaváhali prekvapujúco v talianskom Schiu (69:88) a bodovo sa nedostali pred Košičanky. Vzájomný duel Košíc a Vilniusu budúcu stredu v Infiniti Aréne bude priamym súbojom o 3. miesto v skupine a zároveň o získanie lepšej východiskovej pozície pred šestnásťfinále. V praxi pôjde o to, kto sa v 1. kole vyraďovacej fázy stretne s Valenciou a kto s Jekaterinburgom. Oba tieto tímy už určite obsadia prvé dve miesta v C-skupine. Istým víťazom D-skupiny je už moskovský Spartak. Dvojnásobný obhajca hlavnej ženskej európskej trofeje v stredu vo Vidnom nedal košickým súperkám najmenšiu šancu na úspech a už po prvom polčase viedol 60:24. Necelé dve minúty pred koncom dosiahla mladá Moldavka v moskovskom drese Vieruová symbolickú a pre hostky zároveň krutú stovku. Túto "magickú" hranicu nastrieľaných bodov prekonali basketbalistky Spartaka v európskom kontexte druhýkrát po sebe. Pred týždňom zvíťazili na palubovke tureckého Fenerbahce 100:76, pričom v tomto prípade ide o absolútny rekordný strelecký zápis v rámci Euroligy dosiahnutý pod súperovými košmi. "Rýchlo sme sa dostali do správneho rytmu, zahrali výborne v obrane a postupne sa súperkám bodovo vzďaľovali. Som veľmi rád, že sme druhýkrát po sebe prekonali hranicu sto bodov," komentoval pre ruské internetové stránky László Rátgéber z lavičky Spartaka Moskovská oblasť. "Spartak mal v prvom polčase neuveriteľnú percentuálnu úspešnosť streľby. Loptu si odovzdávali domáce hráčky veľmi rýchlo a už do prestávky si vytvorili dostatočný náskok. My sme na ne jednoducho nemali," priznal na fibaeurope.com kormidelník košického tímu Štefan Svitek, ktorému v zostave stále chýbala dištancovaná nemecká pivotka Linda Fröhlichová. SITA