30. októbra 2015

Košice deklasovali Trenčín. Zvolen dobyl Martin

Na snímke radosť hráčov Košíc po štvrtom góle v zápase 17. kola hokejovej Tipsport Ligy HC Košice - HK Dukla Trenčín v Košiciach 30. októbra 2015. Foto: TASR/František Iván
Košice 30. októbra (TASR) - Po obojstranne opatrnom úvode si Košičania vylepšili bilanciu v presilových hrách. Vylúčenie Hlinku potrestal v 8. minúte obranca Deyl, ktorý presnou strelou od modrej čiary otvoril skóre. Krátko nato mohol vyrovnať Nemec, no v dobrej pozícii pred brankárom Halászom bol faulovaný. Domáci následné oslabenie zvládli a v ďalšej presilovke Košíc sa brankár Chábera vyznamenal po dobre mierenej strele Bartánusa. Brankár trenčianskej Dukly si poradil aj s príležitosťou Jenčíka v 15. minúte a krátko pred prvou sirénou zmaril aj únik Biceka.

Na snímke radosť hráča Košíc Mareka Bartánusa, autora druhého gólu v zápase 17. kola hokejovej Tipsport Ligy HC Košice - HK Dukla Trenčín v Košiciach 30. októbra 2015 Foto: TASR/František Iván

Hráčom Trenčína nevyšla druhá tretina, v ktorej prišli o šancu na úspešný výsledok. O druhý gól úradujúceho majstra sa v 27. minúte postaral Bartánus, ktorý na hranici bránkoviska usmernil strieľanú prihrávku Češíka - 2:0. Tento stav však platil iba 64 sekúnd, keďže v trenčianskej bránke skončila aj strela Hrnku. Hostia mohli v 29. minúte skorigovať nepriaznivý stav, no Radek Dlouhý neuspel v realizácii trestného strieľania. Trenčania sa nedostávali do výhodných streleckých pozícií a v obrannom pásme sa dopúšťali chýb. V závere 34. minúty využil priestor pred Cháberom Bicek a sám pred trenčianskym brankárom nezaváhal - 4:0. V eufórii hrajúci Košičania krátko nato pridali aj piaty gól. Na poste obrancu hrajúci útočník Matúš Chovan sa dostal až pred Cháberu a po úspešnom zakončení ho vyhnal z bránky.

Na snímke brankár Trenčína Jan Chábera po prvom inkasovanom góle v zápase 17. kola hokejovej Tipsport Ligy HC Košice - HK Dukla Trenčín v Košiciach 30. októbra 2015. Foto: TASR/František Iván

Náhradný brankár Erik Kompas si čisté konto udržal iba do 43. minúty. V nej hrali domáci presilovku, v ktorej sa pred bránku natlačil Bartoš a pridal ďalší gól "oceliarov" - 6:0. Hostia sa naďalej trápili v ofenzíve a brankár Košíc Halász nemusel riešiť zložitejšie situácie. Kompas sa 56. minúte zaskvel pri šanci Bartánusa. Domáci napokon v závere zápasu udržali čisté konto, ktoré bolo pre brankára Halásza prvým v sezóne.

Na snímke vľavo tréner Košíc Rostislav Čada, vpravo jeho asistent Marcel Šimurda v zápase 17. kola hokejovej Tipsport Ligy HC Košice - HK Dukla Trenčín v Košiciach 30. októbra 2015. Foto: TASR/František Iván

HC Košice - HK Dukla Trenčín 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

8. Deyl (Bicek), 27. Bartánus (Češík, Bicek), 28. Hrnka (Deyl), 33. Bicek (Češík, Bartánus), 35. Chovan (Lelkeš, Hrnka), 43. Bartoš (Lelkeš). Rozhodovali: Konc, Orolin - Gajan, Smrek, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, zmeny: 35. Kompas za Cháberu (Trenčín), 3522 divákov.

Hlasy po zápase:

Rostislav Čada, tréner HC Košice: "Prezentovali sme sa veľmi dobrým pohybom, vďaka ktorému sme vyhrávali väčšinu súbojov už v strednom pásme. Sme spokojní, že sme konečne využili presilové hry. Mali sme v nich aj ďalšie šance a tlak, no máme ešte rezervy v presilovke. Som rád, že mužstvo v tretej tretine nepoľavilo a pokračovalo v dobrej hre. Vďaka tomu sme neinkasovali a vyhrali vysoko 6:0."

Marcel Hanzal, asistent trénera Dukly Trenčín: "Do Košíc sme cestovali s cieľom uspieť. To sa nám však nepodarilo a výsledok 6:0 hovorí za všetko. Prvú tretinu sme ešte odohrali ako-tak dobre, ale v druhej sme inkasovali štyri góly. Mali sme v nej zlé striedania, aj slabý dôraz pred bránkou. V tretej časti sme sa už nezmohli na nič. Nekorčuľovali sme a celkovo sme nehrali tak, ako sme mali."

XXX

MHC Martin - HKM Zvolen 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Súboj tretieho s prvým priniesol v prvom dejstve taktický boj o každý puk, ktorý lepšie zvládli skúsenejší hokejisti spod Pustého hradu. Ujali sa vedenia už v 3. minúte, keď Puliš využil výhodu o jedného hráča. Domáci hrali s veľkým rešpektom a hostia im pozorným bránením nič nedovolili. Martin v polovici tretiny nevyužil dve presilovky, keď strelu Kokavca v 14. minúte zastavila pravá žŕdka. V 18. minúte napriahol skvele od modrej Obdržálek, Dzubina mal zakrytý výhľad a hostia sa tešili druhýkrát.

V úvode druhého dejstva mal tretí gól Zvolena na hokejke Obdržálek, ale Dzubina zasiahol výborne lapačkou. Hokejisti MHC mali potom síce viac z hry, ale v koncovke im chýbal pokoj a dôraz. V 31. minúte mali výhodu presilovky, ale tešili sa hostia po góle Puliša. O dve minúty prepásol veľkú možnosť na zníženie Kokavec, o minútu neskôr sa vyznamenal Baroš po strele Rzavského a brankár hostí zneškodnil aj pokus Surovku. V 39. minúte udreli opäť hostia a gól Semorada definitívne pochoval nádeje martinských hokejistov na body.

Zvolen už hral v tretej tretine len toľko, koľko potreboval. V 45. minúte predviedol krásne sólo cez celé klzisko Dvořák a znížil, ale to bolo zo strany MHC všetko. Ďalšie pokusy domácich vychytal pozorný Baroš a ani Dzubina už nepustil ďalší gól. Výkon Martina v prvých dvoch tretinách a v presilovkách zaostal za očakávaniami, a tak prišiel o domácu nezdolanosť v tejto sezóne.

45. Dvořák - 3. Puliš (Brabenec, Semorad), 18. Obdržálek (Andersons, Mráz), 31. Puliš (Krejči, Brabenec), 39. Semorad (Juraško, Brabenec). Rozhodovali: Štefík - Bednár, Gavalier, vylúčení: 1:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 3300 divákov

Ivan Dornič, tréner Martina: "Naši mladí hráči nezvládli dôležité stretnutie. Nevyšiel nám úvod, Zvolen sa dostal do vedenia a ešte v prvej tretine pridal aj druhý gól. Potom sme si vypracovali veľa šancí, ale neboli sme strelecky úspešní. Naopak, pri vlastnej presilovke sme inkasovali tretíkrát. Tu sa lámal chlieb. V tretej tretine sme sa snažili o nemožné, ale také skúsené mužstvo, akým je Zvolen, si už víťazstvo postrážilo."

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: "Podali sme veľmi dobrý výkon. Pomohol nám gól z presilovky hneď v úvode duelu. V druhej tretine bol Martin lepší, mal tlak, ale podržal nás brankár Baroš. Naopak, my sme využili všetky príležitosti. Ďakujem chlapcom, že si náskok udržali."