21. februára 2012

Košice vyhrali derby v Poprade, Trenčín zdolal Nitru

Výsledky 50. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. HK Nitra - Dukla Trenčín 3:4 (1:0, 1:4, 1:0) I. tretina Ilustračné foto: SITA/Tomáš SomrTrenčania ...

kosice poprad BRATISLAVA 21. februára (WEBNOVINY) - Výsledky 50. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HK Nitra - Dukla Trenčín 3:4 (1:0, 1:4, 1:0)

I. tretina

Ilustračné foto: SITA/Tomáš SomrTrenčania mohli domácich schladiť už v prvej minúte, no Fabuš nevyužil svoju sľubnú šancu.

V 5. min gólom nezakončil svoju akciu domáci Kropáč a v 10. min netrafil odkrytú bránku Ďurák.

V 11. min najskôr nezužitkoval Fojtíkovu prihrávku Mikula, aby následne sa domáci ujali vedenia. Káčer vyhral buly v útočnom pásme a pohotový Radulay mieril presne - 1:0. Ďalší priebeh prvej tretiny ponúkol skôr priemerný hokej s minimom zaujímavých situácií.

II. tretina

Prostredná tretina priniesla viac gólov, ktoré zlepšili dojem z priemerného stretnutia. V 24. min zvýšil na 2:0 Tománek, keď zblízka prekvapil Hiadlovského. Druhý inkasovaný gól nabudil hostí, ktorí okamžite reagovali. Už o 50 s po Tománkovom góle ušiel do samostatného nájazdu Tybor a upravil na 2:1. V 27. min už bolo vyrovnané, keď domáci nevyhodili puk a Fabuš v skrumáži pred prázdnou bránkou nepohrdol ponúknutou príležitosťou. To však zo strany hostí nebolo všetko. Jednu z mnohých chýb v obrane Nitry potrestal v 35. min Daňo, ktorého v brejku dvoch proti jednému ideálne našiel Gašparovič. Už v ďalšej minúte podčiarkol trenčiansky obrat Trefný, ktorý tvrdou strelou dokončil akciu Fabuša.

III. tretina

V tretej tretine sa hralo viac v pásme domácich, no Trenčanom sa nedarilo pridať ďalší gól. V 53. min naopak inkasovali, keď výbornú prihrávku Ručkaya zužitkoval Mašlonka. V ďalšom priebehu hostia kontrolovali výsledok a na výsledku nič nezmenila ani záverečná hra Nitry so šiestimi hráčmi.

Góly: 11. Radulay (Káčer), 24. R. Tománek (Kropáč, Martin Bača), 53. Mašlonka (H. Ručkay, Vosátko) - 25. J. Gašparovič, 27. P. Fabuš (Pardavý, Melichárek), 36. M. Daňo (J. Gašparovič, Štindl), 38. Trefný (Fojtík, M. Filo)
Vylúčení: 4:1 na 2 min, navyše: Hrnka (Nitra) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Výleta, P. Šefčík, 1563 divákov

Nitra: I. Fedor - Ďurák, Árvay, Vosátko, Martin Bača, Ordzovenský, Tůma, K. Grman, Gurčík - H. Ručkay, Hrnka, G. Saliji - Kropáč, M. Štefanka, R. Tománek - Mašlonka, Hamrák, M. Segľa - Uhnák, Káčer, Radulay
Trenčín: Hiadlovský - Hlubuček, Trefný, E. Bednár, Gabriš, M. Biro, Nechala, Štindl - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - M. Daňo, Melichárek, J. Gašparovič - Sojčík, R. Tvrdoň, Tybor - O. Mikula, M. Filo, Fojtík

HK AutoFinance Poprad - HC Košice 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

I. tretina

Ako prví zahrozili hostia, Gronom ani Haščákom sa však nedostali do vedenia.

V 6. min hrali Košice pri vylúčení Jáchyma presilovku, no nedokázali sa dostať k zakončeniu.

Ako sa hrá v početnej výhode im následne ukázali Podtatranci, Koskinen nabil Suchému a domáci razom viedli - 1:0. V ďalšom priebehu sa šance striedali na oboch stranách, v závere mohol Škovira pridať i druhý gól domácich.

II. tretina

Aj naďalej oba tímy hrali pomerne ofenzívne, tvrdý hokej forsírovali najmä Košičania. Oceliarom sa to vyplatilo a podarilo sa im vyrovnať v 26. min, keď z uhla Bartoš prestrelil Melicherčíka - 1:1. Poprad sa na vlastnom ľade snažil o kombinačný hokej, v 29. min dvakrát pálil Balán, Hylák však zachránil. Zahrmieť mohlo vzápätí na opačnej strane, tentokrát pred Gronom čaroval popradský brankár Melicherčík. Tlak Košíc kulminoval, ale hostia sa aj vďaka enormnému úsiliu "kamzíkov" v defenzívnych činnostiach nedokázali ujať vedenia.

To, že východniari neprišli do Popradu brániť, jasne dokumentoval úvod tretieho dejstva.

Košice sa do svojho súpera zahryzli a z drvivého tlaku rezultoval Mlynarovičov vedúci gól - 1:2. Poprad sa snažil o vyrovnanie, no nenachádzal recept na prekonanie obranných hradieb súpera.

Domáci hrali dve minúty presilovku piatich na troch, no Popradčanom chýbal moment prekvapenia a Hylák odolal. V samom závere si tréner Svozil vyžiadal oddychový čas a rozhodol sa hrať bez brankára, no jeho zverencom sa hra vabank vypomstila a do prázdnej bránky upravil skóre košický útočník Gron.

Góly: 9. R. Suchý (Koskinen, Strömberg) - 26. P. Bartoš (Zálešák, Michal Novák), 43. Mlynarovič (E. Piatak, Spilár), 60. S. Gron
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Jáchym (Poprad) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Tvrdoň, Orolín, 2206 divákov

Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Kovačevič, Tavželj, Fabian, Jáchym, D. Kramár, Malina - Strömberg, Koskinen, Kuľha - Michal Chovan, Balán, Vaic - Svačina, A. Kroták, R. Rapáč - S. Takáč, Škovira, P. Svitana
Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák - P. Bartoš, Kristek, Zálešák - Jenčík, S. Gron, Michel Miklík - Pašek, Marcel Haščák, Dravecký - Spilar, Hvila, E. Piatak

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

I. tretina

Ilustračné foto: SITA/Branislav Račko
V prvých desiatich minútach sa toho na ľade veľa neudialo. Jediným spestrením bola séria vylúčení, v jednej chvíli hrali dokonca oba tímy iba s tromi hráčmi. Lepšie predsa len začali domáci. V 13. min počas presilovky spracoval puk Lukáš Jurík, vychutnal si Tomeka a utešeným blafákom otvoril skóre.

Zvolenčania vzápätí ožili, už v 15. min pálil po peknom Zuzinovom prieniku Čurilla. Ten istý hráč sa o niekoľko sekúnd ocitol v ďalšej sľubnej šanci, dostal sa však mimo streleckého uhla a netrafil bránku.

II. tretina

Ani na začiatku prostrednej časti si skromne zaplnené tribúny neužili veľa hokejovej krásy. Najmä favorit zo Skalice zaostával za očakávaním, Trenčan v domácej svätyni nemal veľa práce. V 26. min dorážal zblízka Zuzin, ale pohotový zákrok Tomeka odvrátil druhú skalickú pohromu. V 32. min išiel Školiak sám na Trenčana, prestrelil však bránku a vzápätí prišiel trest. Lukáš Jurík našiel v 34. min Vantrobu, ktorý prudkou strelou po ľade trafil presne medzi betóny skalického gólmana.

Záhorákom stačili na gólovú odpoveď necelé dve minúty, keď sa po ostreľovaní domácej bránky zblízka trafil Pálffy - 2:1. Ešte do skončenia druhej tretiny však opäť narástol náskok na dva góly. Slovák vybojoval puk pri mantineli, cez Baláža sa dostal k Vantrobovi a ten pohotovo zakončil.

V záverečnej tretine už domáci nepripustili drámu. Naopak, mali niekoľko ideálnych príležitostí zvýšiť svoje vedenie. V 42. min nezakončil úspešne parádnu sťahovačku Brabenec. Potom prišli veľké chvíle Vantrobu, ktorý bol dvakrát veľmi blízko hetriku - konkrétne v 49. min, keď však jeho strelu vyrazil Tomek a v 51. min, keď netrafil hosťujúcu bránku. Nakoniec sa Zvolenčania predsa len dočkali gólu, po individuálnej akcii Otčenáša. Hoci v závere znižoval Višňovský, o zaslúžené víťazstvo domáci už neprišli.

Góly: 13. L. Jurík, 34. M. Vantroba (L. Jurík), 40. M. Vantroba (V. Baláž, Marek Slovák), 54. Otčenáš - 36. Pálffy (J. Hruška), 58. T. Višňovský (Lušňák)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Bogdaň, V. Smrek, 857 divákov

Zvolen: Trenčan - Ťavoda, Jindra, Hraško, Juraško, M. Vantroba, J. Mucha, Ťavoda, Jindra, L. Pokovič - Síleka, M. Jurík, Otčenáš - P. Zuzin, Brabenec, V. Baláž - Marek Slovák, L. Jurík, Čurilla - Méry, Fekiač, Martin Ďaloga
Skalica: Tomek - Vyrúbalík, Šmach, Pojkar, Kloz, Jankovič, Křetinský, Magušin, Gula - Pálffy, J. Hruška, R. Školiak - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, T. Mikúš, Šátek - Klejna, Holovič, R. Konečný