28. októbra 2009

Košické basketbalistky prehrali v úvode EL v Šoproni

Basketbalistky majstrovského tímu Dobrí anjeli Košice podľahli vo svojom úvodnom vystúpení v C-skupine Euroligy na palubovke maďarského šampióna MKB Euroleasing Šopron 63:74 (29:28). Košičanky v ...

ŠOPRON 28. októbra (WEBNOVINY) - Basketbalistky majstrovského tímu Dobrí anjeli Košice podľahli vo svojom úvodnom vystúpení v C-skupine Euroligy na palubovke maďarského šampióna MKB Euroleasing Šopron 63:74 (29:28). Košičanky v stredajšom vyrovnanom zápase nezvládli nástup do záverečného dejstva, keď si domáci tím vďaka Eördöghovej a Hontiovej vypracoval rozhodujúci náskok. Dobrým anjelom chýbala v závere zohratosť, lepšie premieňanie streleckých pokusov, najmä trestných hodov, ako aj širšia lavička.

MKB Euroleasing Šopron - Dobrí anjeli Košice 74:63 (17:19, 11:10, 19:19, 27:15)
Najviac bodov MKB: Hontiová 17, Hortiová 15, Eördöghová 13
Zostava a body Košíc: Dupreeová 24, Kupčíková 8, Kostakiová 7, Hricková 6, Lisinová 5 (Crossleyová 11, Čarnoká 2, Kováčová 0, Michulková 0)
TH: 23/19 - 17/10, fauly:18 - 21, trojky: 5 - 5

Začiatok zápasu vyšiel domácim basketbalistkám, ktoré sa v prvej minúte dostali do vedenia 4:0. Maďarky si náskok udržiavali do 8. min, keď Košičanky zaznamenali šesťbodovú sériu a po koši Hrickovej išli prvýkrát v zápase do vedenia - 13:11. Tesný náskok si Dobrí anjeli udržiavali až do konca prvej štvrtiny. V druhej desaťminútovke sa oba tímy striedali vo vedení a žiaden z nich si nedokázal vytvoriť viac ako štvorbodový náskok. Za minimálne vedenie sa slovenský majster mohol v prvom polčase poďakovať najmä Dupreeovej, ktorá bola pred polčasovou prestávkou s trinástimi bodmi najlepšou strelkyňou zápasu.

Začiatok druhého polčasu patrila Šopronu, keď vďaka šesťbodovej šnúre Milovanovičovej a Hontiovej ušli po 100 sekundách na 37:33. Hráčky Šopronu mali navrch najmä v rýchlosti a dôraze pod košom, lenže v nasledujúcich momentoch im odišla streľba. Košičanky postupne vyrovnali a v 28. min. vďaka dvom trojkám Crossleyovej za sebou viedli dovtedy najvyšším rozdielom 43:37. Úspešný trojkový pokus Hontiovej takmer od polovice ihriska spolu so záverečným klaksónom 3. štvrtiny znamenal zníženie na 47:48 s pohľadu Šopronu. Nástup do štvrtého dejstva opäť vyšiel domácim, ktoré sa po 28 sekundách a košoch Krivačevičovej a Eördöghovej dostali do vedenia 51:48. Dobrým anjelom sa prestala dariť streľba, naopak Hontiová s Eördöghovou koncertovali a v 35. min prehrávali Slovenky už 52:63. Domáce basketbalistky si tento náskok už nenechali ujsť a zaslúžene triumfovali 74:63.

Hlas:
Daniel Jendrichovský (generálny manažér tímu Dobrí anjeli Košice): "Môžeme byť spokojní s naším výkonom v prvých troch štvrtinách, keď sme boli Šopronu vyrovnaným súperom a mohli sme pomýšľať aj na víťazstvo. Zápas sa zlomil trojkou Maďariek so záverečným klaksónom tretej štvrtiny. V záverečnom dejstve sa dostali domáce do ´laufu´. Prvých päť minút vyhrali 14:2 a my sme už nedokázali odpovedať. Pochváliť musím Dupreeovú, za jej individuálne schopnosti a obdivuhodných 24 bodov."