Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. novembra 2020

Kováčiková je stále prvou námestníčkou generálnej prokuratúry, ale zastupuje ju SzabóPrvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková je naďalej vo funkcii, pričom v súčasnosti je práceneschopná. Pre agentúru SITA ...Zdieľať
img_0466 min 676x473 30.11.2020 (Webnoviny.sk) - Prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková je naďalej vo funkcii, pričom v súčasnosti je práceneschopná. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.


„Počas jej neprítomnosti ju zastupuje tak, ako to bolo aj doteraz, námestník generálneho prokurátora Jozef Szabó,” uviedla hovorkyňa.

Kováčiková minulý týždeň pripustila, že má v úmysle vzdať sa funkcie námestníčky aj prokurátorky. Pre spravodajský portál televízie Joj noviny.sk uviedla, že ide o jej osobné rozhodnutie. Dodala, že dôvodom sú aj útoky na jej osobu.

„Je to osobné rozhodnutie. V podstate to súvisí aj s tým vyvodením trestnoprávnej zodpovednosti pokiaľ ide moje konanie, keď som si po pozitívnom teste išla do práce vybaviť nevyhnutné veci,” povedala Kováčiková. Podotkla však, že do práce ísť musela.

Kováčiková tiež uviedla, že neplánuje počkať, kým bude zvolený nový generálny prokurátor. Vidí v tom problém, no nie je podľa vlastných slov ochotná čeliť útokom voči svojej osobe a mieni to preto riešiť takýmto spôsobom.

Ako doplnila, mala predpoklad, že do konca novembra bude zvolený generálny prokurátor, a tak mu agendu riadne odovzdá. Teraz ale nevie, dokedy celý proces potrvá.Zdroj: Webnoviny.sk - Kováčiková je stále prvou námestníčkou generálnej prokuratúry, ale zastupuje ju Szabó © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Taiwan zohráva dôležitú úlohu pri globálnom boji proti počítačovej kriminalite
<< predchádzajúci článok
Michalovčan spôsobil nehodu pod vplyvom drog, s autom sa prevrátil a skončil v poli (foto)

Kováčiková je stále prvou námestníčkou generálnej prokuratúry, ale zastupuje ju Szabó - diskusné fórum čitateľov