Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. mája 2006

Krajský súd by mal dnes rozhodnúť o vražde primátora PoltáraPrípad vraždy primátora Poltára Jána Koršóa bude dnes pokračovať na krajskom súde (KS) v Trenčíne. Súd prípad odročil v marci po tom, čo obžalovaný Jozef M. podal sťažnosť na uznesenie ...Zdieľať

TRENČÍN 29. mája (WN/SITA) - Prípad vraždy primátora Poltára Jána Koršóa bude dnes pokračovať na krajskom súde (KS) v Trenčíne. Súd prípad odročil v marci po tom, čo obžalovaný Jozef M. podal sťažnosť na uznesenie senátu, v ktorom KS nevyhovel jeho námietke zo zaujatosti súdu. Sťažnosť podľa hovorcu krajského súdu Rastislava Vránku preveril a zamietol Najvyšší súd SR. Vránka dodal, že dnes by mal padnúť rozsudok.

Jána Koršóa zastrelili v januári 2004 v Bojniciach. Prokurátor obvinil z vraždy a nedovoleného ozbrojovania 22-ročného Filipa L. z Prievidze a z trestného činu lúpeže formou organizátorstva a nedovoleného ozbrojovania 34-ročného podnikateľa z Prievidze Jozefa M. Filip L. sa k vražde priznal. Podľa obžaloby a výpovede Filipa L. mal nevydarenú lúpež primátora zosnovať Jozef M., ten však svoju vinu popiera.

FOTO : SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Povstalci chcú rokovať, v Dili vládne strach a hlad
<< predchádzajúci článok
Americkí vojaci zastrelili najmenej štyroch demonštrantov

Krajský súd by mal dnes rozhodnúť o vražde primátora Poltára - diskusné fórum čitateľov

výnimočný trest30.5. 9:20:42