Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. mája 2021

Kritickým hladom trpelo minulý rok okolo 155 miliónov ľudí, podľa OSN sa to v budúcnosti ešte zhoršíMinimálne 155 miliónov ľudí čelilo v roku 2020 kritickému hladu. Uviedla to v stredu správa 16 organizácií, ktorá skonštatovala, že výhľad pre tento rok je rovnako pochmúrny alebo dokonca ...Zdieľať
central_african_republic_5_years_on_82930 14f4d5dfab694195b28b3ff45d44f03b 676x451 8.5.2021 (Webnoviny.sk) - Minimálne 155 miliónov ľudí čelilo v roku 2020 kritickému hladu. Uviedla to v stredu správa 16 organizácií, ktorá skonštatovala, že výhľad pre tento rok je rovnako pochmúrny alebo dokonca horší.


Správa sa zameriava na 55 štátov sveta, ktoré prijímajú dovedna 97 % svetovej humanitárnej pomoci. Uvádza sa v nej, že potravinové krízy v minulom roku ešte viac zvýraznili dlhotrvajúce konflikty, hospodársky pokles v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19 a extrémy počasia. V porovnaní s rokom 2019 čelilo kritickému hladu približne o 20 miliónov ľudí viac.

Až dve tretiny osôb čeliacich kritickému hladu boli vlani v desiatich krajinách, resp. oblastiach - Kongo, Jemen, Afganistan, Sýria, Sudán, severná Nigéria, Etiópia, Južný Sudán, Zimbabwe a Haiti.

„Počet ľudí, ktorí čelia akútnej potravinovej neistote a potrebujú urgentnú pomoc s jedlom, výživou a živobytím, stúpa. V 21. storočí nie je miesto pre hlad. Musíme vyriešiť hlad a konflikty. Pokiaľ nezačneme hľadať politické riešenia konfliktov, počet ľudí, ktorí potrebujú humanitárnu pomoc, sa bude neustále zvyšovať,“ napísal generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kritickým hladom trpelo minulý rok okolo 155 miliónov ľudí, podľa OSN sa to v budúcnosti ešte zhorší © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čaputová a ďalší 20 európski prezidenti vyzývajú na diskusiu o budúcnosti Európy
<< predchádzajúci článok
Druhá svetová vojna skončila pred 76 rokmi. 8. mája si pripomíname i Slovákov, ktorí bojovali po celom svete

Kritickým hladom trpelo minulý rok okolo 155 miliónov ľudí, podľa OSN sa to v budúcnosti ešte zhorší - diskusné fórum čitateľov