Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. augusta 2006

Krízu v Libanone môže podľa SR vyriešiť iba diplomaciaSkutočné riešenie krízy v Libanone a v celom blízkovýchodnom regióne je podľa šéfa stálej misie Slovenskej republiky pri OSN Petra Buriana možné iba s pomocou politických a diplomatických ...Zdieľať

BRATISLAVA 23. augusta (WEBNOVINY) - Skutočné riešenie krízy v Libanone a v celom blízkovýchodnom regióne je podľa šéfa stálej misie Slovenskej republiky pri OSN Petra Buriana možné iba s pomocou politických a diplomatických prostriedkov. Na zasadnutí Bezpečnostnej rady (BR) OSN Slovensko uvítalo zastavenie bojov medzi Izraelom a ozbrojenými milíciami šiítskeho hnutia Hizballáh a návrat k politickému riešeniu krízy. V súvislosti s občasným porušovaním krehkého prímeria, vrátane incidentu počas uplynulého víkendu, SR vyzvala všetky zúčastnené strany k maximálnej zdržanlivosti a k rešpektovaniu najnovšej rezolúcie BR OSN.

Slovenská republika zdôrazňuje, že neexistuje vojenské riešenie konfliktu na Blízkom východe. Odsudzuje teroristické útoky a provokácie Hizballáhu, ktoré viedli k súčasnej kríze. Uznáva právo Izraela na sebaobranu. Židovský štát by ho však podľa SR mal uplatňovať tak, aby neničil civilnú infraštruktúru a nespôsoboval smrť nevinného obyvateľstva. SR podporuje územnú celistvosť, suverenitu a politickú nezávislosť Libanonu. Od vládneho kabinetu tejto krajiny však očakáva, že získa riadnu kontrolu nad svojím územím a zabráni ozbrojeným útokom z vlastného územia proti susedným štátom. Informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí SR.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ústavný súd vyhlásil voľby v Petržalke za neplatné
<< predchádzajúci článok
Ozónová diera sa podľa vedcov prestala zväčšovať

Krízu v Libanone môže podľa SR vyriešiť iba diplomacia - diskusné fórum čitateľov