Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. decembra 2019

Kurz eura v stredu mierne vzrástolIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Frankfurt nad Mohanom 4. decembra (TASR) - Kurz spoločnej európskej meny uprostred týždňa mierne stúpol. V stredu podvečer sa predávala po 1,1090 USD, teda o niečo vyššie ako ráno. Euro sa dočasne dostalo až na 1-mesačné maximum, väčšinu svojich ziskov si však neudržalo.


Európska centrálna banka (ECB) stanovila v stredu referenčný kurz na 1,1081 (1,1071) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,9024 (0,9032) eura.

Spoločnú európsku menu popoludní podporili slabé údaje z USA. Tvorba pracovných miest v súkromnom sektore sa v novembri spomalila a bola najslabšia za pol roka. Ochladil sa tiež rast v sektore služieb.

Správy týkajúce sa obchodného sporu medzi USA a Čínou nemali na devízový trh výraznejší vplyv, ale podporili burzy. Agentúra Bloomberg s odvolaním sa na informované kruhy uviedla, že Peking a Washington sa pri obchodných rokovaniach aj napriek politickému napätiu zbližujú.

V stredu sa výrazne posilnila britská libra. Voči doláru sa dostala najvyššie od mája tohto roka a voči euru od mája 2017. Dôvodom sú predvolebné prieskumy, ktoré predpovedajú jasné víťazstvo konzervatívcov.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislava začala vysádzať dreviny v rámci mestského ovocného sadu
<< predchádzajúci článok
USA plánuje obnoviť rozhovory s Talibanom

Kurz eura v stredu mierne vzrástol - diskusné fórum čitateľov