03. decembra 2011

Kuzminová skončila na SP devätnásta, triumfovala Neunerová

1. Magdalena Neunerová (Nem.) 22:01,7 min (1 trestný okruh), 2. Tora Bergerová (Nór.) +0,2 s (1), 3. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +15,2 (2), 4. Synnöve Solemdalová (Nór.) +19,2 (2), 5. Darja Domračevová (Biel.) +24,6 (1) a Marie Laure ...

magdalena neunerova 1. Magdalena Neunerová (Nem.) 22:01,7 min (1 trestný okruh), 2. Tora Bergerová (Nór.) +0,2 s (1), 3. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +15,2 (2), 4. Synnöve Solemdalová (Nór.) +19,2 (2), 5. Darja Domračevová (Biel.) +24,6 (1) a Marie Laure Brunetová (Fr.) +24,6 (0),... 19. Anastasia Kuzminová +1:07,5 (3),... 50. Janka Gereková +2:45,7 (4),... nekvalifikovali sa do stíhacích pretekov 69. Martina Chrapánová +3:31,7 (2), 90. Natália Prekopová (všetky SR) 5:08,9 (3)ÖSTERSUND 3. decembra (WEBNOVINY) - V nesmierne dramatických rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km v rámci 1. kola Svetového pohára 2011/12 v biatlone vo švédskom Östersunde zvíťazila 24-ročná Nemka Magdalena Neunerová.

Pre dvojnásobnú olympijskú víťazku a osemnásobnú majsterku sveta to bol jubilejný 25. triumf v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkového hodnotenia bojov o krištáľový glóbus.

Iba o dve desatiny sekundy za ňou zaostala Nórka Tora Bergerová, bronzový stupienok na pódiu pre medailistky patril obhajkyni minuloročného celkového prvenstva Fínke Kaisi Mäkäräinenovej.

Z kvarteta Sloveniek v 96-člennom štartovom poli bola podľa očakávania najlepšia Anastasia Kuzminová. Ani olympijská víťazka v tejto disciplíne z Vancouveru 2010 však medzi absolútnu elitu neprenikla.

Už po prvej streľbe v ľahu musela absolvovať dva trestné okruhy za nezostrelené terče, v stoji pridala tretí a ani výborný bežecký výkon jej nepomohol k lepšiemu ako 19. miestu. Zaň si pripíše do celkovej klasifikácie 22 bodov.

Janka Gereková v ľahu zostrelila z piatich iba dva terče, v stoji potom mierila mimo raz a v konečnej výsledkovej listine uzatvárala najlepšiu päťdesiatku. Na jej konto tak nepribudne žiadny bod, ale kvalifikovala sa do nedeľných stíhacích pretekov, v ktorých bude štartovať 60 najlepších zo šprintu.

Prvé kolo SP v Östersunde sa už skončilo pre Martinu Chrapánovú, ktorá obsadila 69. miesto a Natáliu Prekopovú, ktorú klasifikovali na 90. pozícii.