12. júna 2009

Lakers si vybojovali mečbal

Basketbalisti Los Angeles Lakers ukoristili vo štvrtok v noci víťazstvo v Amway Arena v Orlande a od zisku 15. titulu v zámorskej NBA ich tak delí jediný triumf vo finálovej sérii. Magic nevyužili výhodu ...

ORLANDO 12. júna (WEBNOVINY) - Basketbalisti Los Angeles Lakers ukoristili vo štvrtok v noci víťazstvo v Amway Arena v Orlande a od zisku 15. titulu v zámorskej NBA ich tak delí jediný triumf vo finálovej sérii. Magic nevyužili výhodu domáceho prostredia, favoritovi podľahli 91:99 po predĺžení a na zápasy už prehrávajú 1:3. Dwight Howard a spol. boli blízko k výhre v riadnom hracom čase, ale trojka rozohrávača Lakers Dereka Fishera 4,6 sekundy pred koncom posunula stretnutie do predĺženia. V ňom už mali pevnejšie nervy i ruky hostia a vyhrali ho jednoznačne 12:4. Najlepším strelcom súboja bol líder Lakers Kobe Bryant s 32 bodmi, v drese Magic si Dwight Howard takmer pripísal netradičné triple-double, keď k 16 bodom a 21 doskokom pridal aj 9 blokov. Piaty finálový duel je na programe v nedeľu 14. júna opäť v Orlande.

Výsledok - finále zámorskej NBA (hrá sa na 4 víťazné stretnutia):

ORLANDO MAGIC - LOS ANGELES LAKERS 91:99 po predĺžení - stav série 1:3
Zostava a body: Alston 11, C. Lee 4, Lewis 6, Türkoglu 25, D. Howard 16 /21 doskokov/ (Pietrus 15, Redick 6, Gortat 4, J. Nelson a Battie po 2) - Fisher 12, Bryant 32, Ariza 16, P. Gasol 16 /10 doskokov/, A. Bynum 6 (Odom 9, Walton 6, J. Powell 2, Farmar, Vujačič, Mbenga a S. Brown).

Úspešnosť streľby z poľa v %: 41,9 - 41,8, trojky: 7/21 - 8/23, TH: 22/37 - 15/20, doskoky: 41 - 39, asistencie 17 - 15, stratené lopty 17 - 7, získané lopty: 4 - 8, bloky: 10 - 2, fauly: 21 - 28, štvrtiny: 24:20, 25:17, 14:30, 24:20 - 4:12, 17 461 divákov.