Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. februára 2018

Lekári bez hraníc zaznamenali vlani 24 prípadov sexuálneho obťažovaniaIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP Photo
Paríž 14. februára (TASR) - Francúzska humanitárna organizácia Lekári bez hraníc (MSF) v stredu uviedla, že vlani riešila 24 prípadov sexuálneho obťažovania či zneužívania. Informovala o tom internetová stránka thelocal.fr.


MSF uviedli, že v minulom roku prijali 146 sťažností, z ktorých 24 súviselo so sexuálnym obťažovaním alebo sexuálne motivovanými útokmi. V dôsledku toho organizácia prepustila 19 svojich pracovníkov a ďalším zamestnancom udelila disciplinárne tresty. Podľa MSF môže byť počet prípadov nevhodného sexuálneho správania ešte vyšší, pretože niektoré mohli byť nahlásené tímom pracujúcim v teréne a parížske ústredie o nich nebolo informované.

So 40.000 pracovníkmi sú Lekári bez hraníc jednou z najväčších humanitárnych organizácií. Predmetom ich činnosti je poskytovanie zdravotníckej starostlivosti v oblastiach, kde prebiehajú vojnové konflikty. V roku 1999 dostala organizácia Nobelovu cenu za mier.

Vyhlásenie MSF prišlo v čase, keď britská humanitárna organizácia Oxfam čelí obvineniam, že zatajila sexuálne škandály na Haiti z roku 2011.

Britské média zverejnili totiž koncom minulého týždňa informácie, z ktorých vyplýva, že personál Oxfamu, ktorý pôsobil na Haiti po ničivom zemetrasení v roku 2010, platil tamojším ženám za pohlavný styk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Haiti nevylučuje, že zruší povolenie Oxfamu pôsobiť v krajine
<< predchádzajúci článok
Vo veku 65 rokov zomrel bývalý premiér Zimbabwe Morgan Tsvangirai

Lekári bez hraníc zaznamenali vlani 24 prípadov sexuálneho obťažovania - diskusné fórum čitateľov