Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. decembra 2005

Lesby začali ofenzívu za registrované partnerstvoŽeny, ktoré majú rady ženy, sa už nechcú cítiť v spoločnosti menejcenné! Rozhodli sa vybojovať pre homosexuálov možnosť registrovaného partnerstva a vraj ich nezastaví ani konzervatívna verejná mienka na Slovensku.Zdieľať
„Budeme robiť petíciu, oslovovať známe osobnosti, o ktorých sa predpokladá, že by mohli pozitívne ovplyvniť myslenie ľudí,“ hovorí Hana Fábry zo združenia Museion. Pripomína, že ak by Slováci boli skutočne extrémne zaujatí voči homosexuálom, asi by v Big Brother nemohol vyhrať Rišo Tkáč, ktorý sa svojou orientáciou vôbec netajil. „Slovensko dáva o sebe vedieť, že až také xenofóbne nie je. A druhý rozmer je ten, ktorý by si mohli uvedomiť aj politici, že gayská a lesbická komunita, respektíve komunita ľudí okolo nich je naozaj veľmi široká a skrýva v sebe aj významný voličský potenciál,“ uvažuje Fábry.
Máriu Demeterovú z KDH aktivity lesieb nepohoršujú, ale palce im rozhodne nedrží. „Ja homosexuálom ani lesbičkám neberiem priestor pod slnkom,“ vysvetľuje. „Ale myslím si, že robiť nejaké masívne kampane je na Slovensku skutočne násilné,“ pokračuje. Podľa Demeterovej sú homosexuálne partnerstvá európskou módou, ktorá však neprospieva tradičnej rodine. „Myslím si, že všetky problémy, ktoré v sociálnej oblasti Slovensko má, vyplývajú z toho, že sa čím ďalej tým viac potláča zdravá rodina,“ myslí si Demeterová.
Daniel Forgács

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Špaňodolinčania si brúsia zuby už na druhého starostu
<< predchádzajúci článok
V skratke

Lesby začali ofenzívu za registrované partnerstvo - diskusné fórum čitateľov

Neprirodzenosť (anomáliu) povýšiť na prirodzenosť?!21.12. 12:21:24
miro, ty si prisiel zo stredoveku?21.12. 17:27:28
som za21.12. 21:53:32