Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Veda

17. decembra 2018

Let na Medzinárodnú vesmírnú stanicu potrvá údajne približne 4 hodinyRusko plánuje vysielať kozmonautov a turistov na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) tak, že to bude trvať kratšie ako bežný let z Moskvy do Bruselu. Informovala o tom v ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
Moskva 17. decembra (TASR) - Rusko plánuje vysielať kozmonautov a turistov na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) tak, že to bude trvať kratšie ako bežný let z Moskvy do Bruselu. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA.


Nový spôsob dopravy Rusko vyskúša v marci bezposádkovým nákladným letom na ISS, uviedol šéf ruskej vesmírnej agentúry Roskosmos Dmitrij Rogozin. Let potrvá tri hodiny a vesmírna loď pri ňom obehne Zem len dvakrát, napísal na Twitteri.

"O rok a pol budeme vysielať kozmonautov a vesmírnych turistov na ISS rýchlejšie v porovnaní s letmi z Moskvy do Bruselu," dodal. Bežný let z Moskvy do Bruselu na vzdialenosť 2500 kilometrov trvá zhruba štyri hodiny.

Americká vesmírna agentúra NASA sa pri doprave svojich astronautov na vesmírnu stanicu spolieha na Rusko, keďže s letmi raketoplánov skončila pred siedmimi rokmi.

ISS obieha vo výške približne 400 kilometrov a vykonáva sa na nej vedecký výskum, ktorý by bol na povrchu Zeme nemožný. Na stanici nepretržite obývanej už 18 rokov spolupracujú prevažne americké a ruské posádky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zuzana Stanová: Kúpu zvieraťa pod stromček dôkladne zvážte
<< predchádzajúci článok
Zachránili unesenú príbuznú spisovateľa Gabriela Garcíu Marquéza

Let na Medzinárodnú vesmírnú stanicu potrvá údajne približne 4 hodiny - diskusné fórum čitateľov