Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

11. júla 2018

Letné slávnosti ponúknu v Nitrianskom Rudne folklór aj futbalNitrianske Rudno v okrese Prievidza bude 14. a 15. júla hostiť Letné slávnosti rudnianskej a belianskej doliny. Program festivalu ponúkne folklórne vystúpenia ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Lukáš Furcoň
 
Nitrianske Rudno 11. júla (TASR) - Nitrianske Rudno v okrese Prievidza bude 14. a 15. júla hostiť Letné slávnosti rudnianskej a belianskej doliny. Program festivalu ponúkne folklórne vystúpenia skupín z regiónu, ochutnávku rudnianskeho jedla aj športový turnaj.


Slávnosti otvorí 14. júla svätá omša v miestnom kostole, po ktorej sa v areáli základnej školy predstavia detskí i dospelí folkloristi. V programe pod názvom Najmladšie výhonky svoj talent predvedú detské folklórne súbory z obcí rudnianskej a belianskej doliny aj hosť z Bratislavy. Hudobné pásmo Tou našou dolinou bude patriť zase vystúpeniam folklórnych skupín (FS) z regiónu a jeho blízkeho okolia. Hosťami festivalu bude FS Stavbár a hudobná skupina Hrdza.

Návštevníci sa môžu počas prvého dňa slávností tešiť aj na sprievodné podujatia, a to tvorivú dielňu pre deti, spoznávanie Nitrianskeho Rudna a jeho časti Kršťanová Ves na voze či izby u Katrenov s ochutnávkou rudnianskeho jedla.

Program slávností 15. júla dopoludnia otvorí hodová svätá omša. Popoludnie na rudnianskom ihrisku bude zase patriť futbalovému turnaju a potom ukážkam výcviku psov.

TASR o podujatí informovala Jana Hvojniková z Regionálneho kultúrneho centra (RKC) v Prievidzi, ktoré je spolu s obcami rudnianskej a belianskej doliny organizátorom podujatia.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hornonitrianske múzeum pripravilo na prázdniny sériu tvorivých dielní
<< predchádzajúci článok
Pod Lomnický štít opäť zavíta Medzinárodný detský husľový orchester

Letné slávnosti ponúknu v Nitrianskom Rudne folklór aj futbal - diskusné fórum čitateľov