06. januára 2012

Lev Poprad prehral s tímom Sibir Novosibirsk 2:4

Hráči HC Lev Poprad prehrali v piatkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Sibiru Novosibirsk 2:4. Zverenci trénera Radima Rulíka síce viedli po I. tretine zásluhou ...

lev NOVOSIBIRSK 6. januára (WEBNOVINY) - Hráči HC Lev Poprad prehrali v piatkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Sibiru Novosibirsk 2:4.

Zverenci trénera Radima Rulíka síce viedli po I. tretine zásluhou presného zásahu Juraja Mikúša, ale domáci dvoma gólmi v druhej časti priebežne otočili vývoj na svoju stranu. V 52. min sa podarilo vyrovnať Tomášovi Netíkovi, ruský tím však odpovedal ďalšími dvoma gólmi, čím definitívne položil hostí na lopatky.

Hviezdou duelu sa stal 20-ročný ruský pravý krídelník Sibiru Vladimir Tarasenko, ktorý bol pri všetkých góloch svojho tímu a dosiahol štatistiku 2+2.

Výsledok:

Sibir Novosibirsk - HC Lev Poprad 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly: 34. Tarasenko (Enlund), 38. Enlund (Lehterä, Tarasenko), 53. Tarasenko (Belov), 56. Krivonožkin (Tarasenko) - 20. J. Mikúš (Sigalet, Kristek), 52. Netík
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kadyrov, Belov - Kislov, Nazarov (všetci Rus.), 5000 divákov

Zostava HC Lev: J. Laco - Hunkes, Mezei, Sigalet, V. Mihálik, Lewis, Štrbák, Hellström - Netík, V. Nedorost, Bartečko - Kristek, J. Mikúš, Špirko - Š. Novotný, Matai, Rudolf Huna - Fabricius, Lundberg, Ježek