Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. mája 2007

Libanonská vláda rokuje s ozbrojencas s cieľom ukončiť bojeLibanonská vláda rokuje s islamskými militantmi o ukončení vražedných bojov, no v prípade zlyhania rozhovorov je pripravená použiť silu. Informoval o tom v piatok libanonský minister obrany ...Zdieľať

NÁHR AL-BÁRID 26. mája (WEBNOVINY) - Libanonská vláda rokuje s islamskými militantmi o ukončení vražedných bojov, no v prípade zlyhania rozhovorov je pripravená použiť silu. Informoval o tom v piatok libanonský minister obrany Elias Murr. Podľa neho vláda teraz dáva šancu politickým rokovaniam, ale ak zlyhajú, armáda vykoná potrebné opatrenia.

Nie je známe, kto rokovania medzi bojujúcim tábormi sprostredkoval. Podľa miestnych médií sa o vyriešenie krízy snažia hlavne palestínske frakcie, ktoré sa boja o svojich palestínskych občanov. Ozbrojený konflikt medzi armádou a islamskými militantmi sa sústredí v oblasti palestínskeho utečeneckého tábora Náhr al-Bárid neďaleko Tripolisu, v ktorom pred vypuknutím konfliktu žilo približne 30 Palestínčanov.

Libanonská vláda pôvodne vylúčila akékoľvek rokovania s extrémistami z organizácie Fatah al-Islám, ktorí kopírujú boj al-Kájdy. Zrážky medzi militantmi zabarikádovanými v utečeneckom tábore a libanonskými vojakmi si vyžiadali už 78 ľudských životov. Po troch dňoch krvavých bojov, ktoré začali koncom minulého víkendu, vyhlásili ozbrojenci v utorok jednostranné prímerie. Krehké prímerie narušila v noci zo štvrtka na piatok streľba, ale v piatok vládlo v oblasti relatívny pokoj.

SITA,AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa ministerstva sa tisíce vojakov presúvajú do Kyjeva
<< predchádzajúci článok
Biely dom zvažuje znížiť počet vojakov v Iraku o polovicu

Libanonská vláda rokuje s ozbrojencas s cieľom ukončiť boje - diskusné fórum čitateľov