Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júna 2022

Lídri Európskej únie rokujú o kandidatúre Ukrajiny, podľa Michela ide o rozhodujúci momentŠtvrtok, počas ktorého lídri Euróspkej únie (EÚ) diskutujú o kandidátskom statuse Ukrajiny, je podľa predsedu Európskej rady Charlesa ...Zdieľať
belgium_eu_summit_68584 ff783d39e03d4e8386d9fbf272b7dc48 676x481 23.6.2022 (Webnoviny.sk) - Štvrtok, počas ktorého lídri Euróspkej únie (EÚ) diskutujú o kandidátskom statuse Ukrajiny, je podľa predsedu Európskej rady Charlesa Michela „rozhodujúci moment“ pre euroblok. Povedal to po príchode na samit Európskej rady v Bruseli.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Michel je podľa jeho slov presvedčený, že lídri EÚ udelia Ukrajine aj Moldavsku status kandidáta do únie a „vyjadria jasnú a silnú“ perspektívu pre obe krajiny. Informuje o tom televízia CNN.

Predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová tiež privítala štvrtok ako „historický“ deň a vyjadrila „nádej“, že štatút kandidátskej krajiny pre Ukrajinu dostane zelenú. „Naozaj vítam jednotu a vedenie Európskej únie v tejto veci,“ vyjadrila sa.Zdroj: Webnoviny.sk - Lídri Európskej únie rokujú o kandidatúre Ukrajiny, podľa Michela ide o rozhodujúci moment © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusi prišli na juhu Ukrajiny o desiatky vojakov a muničné sklady, pokračuje aj špeciálna operácia na Haďom ostrove
<< predchádzajúci článok
Nová éra efektivity: Kompaktný skladový systém PowerCube