28. novembra 2018

LIGA MAJSTROV: Hamšík skóroval, Neapol viedol nad Belehradom

Na archívnej snímke Marek Hamšík.

Na archívnej snímke Marek Hamšík. Foto: TASR/AP
Bratislava 28. novembra (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík strelil úvodný gól stredajšieho zápasu C-skupiny Ligy majstrov medzi jeho SSC Neapol a Crvenou Zvezdou Belehrad. Taliansky tím viedol po polčase 2:0, o druhý zásah domácich sa postaral Dries Mertens.

Hamšík sa presadil už v 11. minúte, keď si nabehol na predĺžený rohový kop a z päťky poslal ľavačkou loptu za bezmocného brankára. Mertens zvýšili na 2:0 v 33. minúte po rýchlom prechode do útoku a prihrávke Fabiana Ruiza.

V druhom zápase skupiny viedol domáci Paríž Saint-Geramin po úvodnej 45-minútovke nad FC Liverpool 2:1. Francúzsky majster sa ujal vedenia v 13. minúte, keď sa zvnútra šestnástky presadil Juan Bernat, v 37. minúte pridal druhý zásah po rýchlom brejku Neymar. Hostia znížili v druhej minúte nastaveného času, James Milner premenil penaltu.

Inter Miláno v základnej zostave so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom hral v polčase na pôde Tottenhamu Hotspur nerozhodne 0:0.

Paríž SG - FC Liverpool 2:1
Góly: 13. Bernat, 37. Neymar - 45.+2 Milner (z 11 m). Rozhodca: Marciniak (Poľ.)

D-skupina
FC Porto - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:0
Rozhodca: Haţegan (Rum.)

Odohrané zápasy:

A-skupina:
Atletico Madrid - AS Monaco 2:0 (2:0)
Góly: 2. Koke, 24. Griezmann, ČK: 82. Savič (Atl.). Rozhodoval: Gestranius (Fín.)