13. apríla 2014

Liverpool získal skalp City aj vďaka Škrtelovmu siedmemu gólu v sezóne

Slovenský hráč Liverpoolu Martin Škrtel oslavuje gól do bránky Manchesteru City vo futbalovom zápase anglickej Premier League v Liverpooli 13. apríla 2014. Foto: TASR/AP Photo
Londýn 13. apríla (TASR) - Slovenský futbalista Martin Škrtel strelil v tejto sezóne anglickej Premier League už svoj siedmy gól. V nedeľňajšom šlágri 34. kola ním pomohol Liverpoolu k víťazstvu nad Manchestrom City v pomere 3:2, čím si "The Reds" upevnili vedúce postavenie v tabuľke.

Skóre duelu otvoril na Anfield Road v 6. minúte Raheem Sterling, vedenie 2:0 po prvom polčase zariadil o dvadsať minút neskôr práve Škrtel. Na center Gerrarda z rohového kopu si slovenský reprezentant ideálne nabehol na prednú žrď a hlavou poslal loptu do siete. Hráčom City sa síce podarilo skóre vyrovnať zásluhou Davida Silvu a vlastného gólu Glena Johnsona, cenný skalp súpera však zariadil dvanásť minút pred koncom Phillipe Coutinho.

Liverpool má na prvej priečke päťbodový náskok pred druhou Chelsea Londýn, ktorá má však nedeľňajší zápas k dobru. Štyri kolá pred koncom súťaže stráca tretí Manchester City 7 bodov, no má o dva odohraté zápasy menej.