Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. augusta 2018

ĽSNS žiada dôkladné vyšetrenie únosu VietnamcaNa archívnej snímke predseda Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba a poslanci ĽSNS.Zdieľať
Na archívnej snímke predseda Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba a poslanci ĽSNS. Foto: FOTO TASR - Andrej Galica
 
Bratislava 10. augusta (TASR) – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) žiada dôkladné vyšetrenie kauzy vlaňajšieho únosu vietnamského podnikateľa Trinh Xuan Thanha cez Slovensko. Jej zástupcovia to uviedli na piatkovej tlačovej konferencii v Bratislave, šéf strany Marian Kotleba však z prípadu nemá dobrý pocit.


Kotlebovci tvrdia, že nechcú dopredu bez dôkazov vynášať unáhlené súdy, chcú si počkať až na výsledky vyšetrovania. "Nie je to jasné. Ja osobne, vzhľadom na to, čo som počul vo štvrtok na výbore a čo som počul v piatok na ďalšom výbore, nemám z toho dobrý pocit," skonštatoval Kotleba. Upozornil, že vo štvrtok (9.8.) sa konalo zasadnutie parlamentného brannobezpečnostného výboru. Tu podľa neho zaznela informácia, že šéf Úradu na ochranu ústavných činiteľov bol poslaný na nútenú dovolenku na základe politického tlaku koaličnej strany Most-Híd. "Pre mňa je neprijateľné, aby sa v demokratickej krajine, za ktorú sa Slovensko vydáva, ľudia vymieňali na funkciách len na základe politických rozhodnutí a politického tlaku jednej z koaličných strán," povedal predseda ĽSNS.

Prekvapuje ho tiež, prečo dozor a riadenie vyšetrovania únosu v rámci Slovenska má na starosti Krajská prokuratúra v Bratislave. "Kde v tejto chvíli je Úrad špeciálnej prokuratúry, prečo vyšetrovanie takejto závažnej kauzy, ktorá má medzinárodné dôsledky, neriadi Úrad špeciálnej prokuratúry. Takýto postup len v nás upevňuje dojem, že Úrad špeciálnej prokuratúry bol založený len na politické ciele, za účelom prenasledovania politických oponentov," uviedol Kotleba.

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) vo štvrtok po rokovaní Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť uviedla, že je potrebné počkať na vyšetrenie celého prípadu. Potvrdila, že celé vyšetrovanie bude pod dozorom generálneho prokurátora a niekoľkých prokurátorov Krajskej prokuratúry Bratislava. Ministerka predpokladá, že v tejto súvislosti bude vypočutý aj exminister vnútra a súčasný poslanec parlamentu Robert Kaliňák (Smer-SD). "Únos vietnamského občana sa podľa našich informácií stal v Nemecku. Prípad začala vyšetrovať nemecká polícia pod dohľadom nemeckej prokuratúry. Prebieha vyšetrovanie a my v rámci medzinárodnej právnej pomoci poskytujeme súčinnosť," povedala Saková. 

Kaliňák tvrdí, že zatiaľ čiastkové výsledky vyšetrovania únosu hovoria o možnom neúmyselnom zapojení SR do celej akcie. Obvinenia o tom, že priamo vydával pokyny pri údajnom únose Vietnamca vládnym špeciálom považuje za "scestné a absurdné".

 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 ZÁZNAM: Reakcie na zasadnutie brannobezpečnostného výboru (9. 8. 2018)
 Gál verí vo vyšetrenie únosu, na vyvodenie dôsledkov chce informácie (8. 8. 2018)
 OĽaNO žiada okamžité vypočutie Roberta Kaliňáka (7. 8. 2018)
 SaS: Bugár by mal vyviesť stranu Most-Híd z katastrofálnej koalície (7. 8. 2018)
 Most-Híd: Aj bez výzvy opozície presne vieme, čo máme robiť (7. 8. 2018)
 Progresívne Slovensko: Únos Vietnamca by mal vyšetrovať Europol (7. 8. 2018)
 Kaliňák absolvoval test na detektore lži: Odpovedal na tieto 4 otázky (7. 8. 2018)
 V. Remišová: Zbavenie funkcie P. Krajčiroviča nestačí (6. 8. 2018)
 KISKA: Ministerka vnútra stratila moju dôveru (6. 8. 2018)
 D. Saková odvolala šéfa Úradu na ochranu ústavných činiteľov (6. 8. 2018)nasledujúci článok >>
Starosta bratislavského Ružinova D. Pekár ohlásil opätovnú kandidatúru
<< predchádzajúci článok
V Portugalsku a Španielsku začínajú víťaziť nad lesnými požiarmi

ĽSNS žiada dôkladné vyšetrenie únosu Vietnamca - diskusné fórum čitateľov