10. januára 2013

Lukáša Lacka v Aucklande zastavil Španiel Ferrer

Slovenský tenista Lukáš Lacko prehral vo štvrtkovom zápase štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour ...

lukas lacko Dvojhra - štvrťfinále:

David Ferrer (Šp.-1) - Lukáš Lacko (SR) 6:2, 6:1 za 55 minút AUCKLAND 10. januára (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Lukáš Lacko prehral vo štvrtkovom zápase štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Heineken Open v novozélandskom Aucklande (dotácia 433 400 USD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) s jasne favorizovaným Španielom Davidom Ferrerom nasadeným ako prvým za 55 minút 2:6, 1:6.

V prvom sete stratil servis na 1:3 a - po nevyužití vlastného brejkbalu v siedmej hre - potom aj v ôsmom geme. V druhom dejstve si postupujúci pripísal všetky zostávajúce hry od skóre 1:1.

Víťaz siedmich vlaňajších podujatí Ferrer si v piatkovom semifinále zmeria sily s postupujúcim z duelu Tommy Haas (Nem.-3) - Gael Monfils (Fr.). Je miestnym šampiónom zo sezón 2007, 2011 a 2012, takže sa usiluje o čistý hetrik.

Dvadsaťpäťročný piešťanský rodák Lacko si na grandslamové Australian Open do Melbourne odnáša 12 720 USD a 45 bodov do svetového rebríčka, v ktorom po minulotýždňovom prieniku medzi najlepších osem v katarskej Dauhe figuruje na 48. mieste, čo je jeho nový osobný rekord (dovtedy ním bola 50. pozícia).

Zverenec Ladislava Simona sa momentálne nachádza v prepočtovej online verzii renkingu na 43. priečke a do pondelka, keď vyjde nové oficiálne poradie, nemôže klesnúť pod 44. post. Slovenský Tenista roka 2010 má aj vďaka triumfu na novembrovom challengeri v Helsinkách lichotivú bilanciu 9:2 z ostatného obdobia, pričom nestačil iba na členov Top 10 - na Blízkom Východe ho zastavil Francúz Richard Gasquet.

Pre Lacka zatiaľ zostáva maximom na podujatiach kategórie ATP World Tour finále, do ktorého sa prebojoval minulý rok vo februári na rýchlom podklade v hale v Záhrebe.

S húževnatým tridsiatnikom Ferrerom, 5. v hodnotení, stojí 0:3 na zápasy a 0:7 na sety. Za kratší koniec ťahal aj v Stuttgarte už v roku 2007 a vlani na vrcholnom parížskom Roland Garros.