Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. januára 2018

M. Bellucciová a J.-P. Belmondo dostanú čestné Ceny bratov LumiérovcovV roku 1933 sa narodil francúzsky filmový a divadelný herec JEAN-PAUL BELMONDO, ktorý svoju kariéru odštartoval po boku slávneho francúzskeho režiséra Jeana-Luca Godarda, keď účinkoval v jeho filmoch Na konci s dychom, Žena je žena ...Zdieľať
V roku 1933 sa narodil francúzsky filmový a divadelný herec JEAN-PAUL BELMONDO, ktorý svoju kariéru odštartoval po boku slávneho francúzskeho režiséra Jeana-Luca Godarda, keď účinkoval v jeho filmoch Na konci s dychom, Žena je žena a Bláznivý Petríček. Foto: TASR/AP
Paríž 17. januára (TASR) - Ceny bratov Lumiérovcov za celoživotné dielo udelia už čoskoro hercom Monice Bellucciovej a Jeanovi-Paulovi Belmondovi. Stane sa tak na tradičnom februárovom udeľovaní ocenení Akadémie bratov Lumiérovcov zastupujúcej zahraničných novinárov akreditovaných vo Francúzsku.


Rodáčka z talianskeho Citta di Castello v regióne Umbria patrí medzi renomované herečky súčasnosti a veľmi často obsadzované umelkyne nielen v európskych, ale aj zámorských megaprodukciách.

Bellucciovú (53) poznajú aj slovenskí filmoví nadšenci, ale aj široká verejnosť z viacerých projektov, tak napríklad z filmov ako Drakula, Podozrenie, Malena, Bratstvo vlka, Slzy slnka, Umučenie Krista, Kliatba bratov Grimmovcov, Baaria, Zázraky alebo Spectre.

Na konte má spoluprácu s mnohými slávnymi kolegami-hercami, ale aj renomovanými režisérmi ako napríklad Francis Ford Coppola, Mel Gibson, Terry Gilliam alebo Giuseppe Tornatore.

V piaty februárový večer si rovnaké ocenenie prevezme i legendárny francúzsky herec Jean-Paul Belmondo (84), známy z množstva medzičasom kultových filmov ako napríklad Cartouche, 100.000 dolárov na slnku, Muž z Ria, Borsalino, Muž z Acapulca, Strach nad mestom, Zviera, Policajt alebo darebák, Profesionál, Bedári, ale aj Muž a jeho pes.

Rodák z Neuilly-sur-Seine nakrúcal takisto s množstvom slávnych kolegýň a kolegov-súčasníkov, medziiným spolupracoval so slávnymi režisérmi ako napríklad Vittorio de Sica, Philippe de Broca, Jacques Deray, Henri Verneuil, Alain Resnais alebo Jean-Luc Godard.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Neznámi ozbrojenci v Nigérii uniesli dvoch cudzincov z USA a Kanady
<< predchádzajúci článok
S. Bannon pred veľkú porotu asi nepôjde

M. Bellucciová a J.-P. Belmondo dostanú čestné Ceny bratov Lumiérovcov - diskusné fórum čitateľov