12. decembra 2013

M. Hossa a M. Handzuš hviezdami v zápasoch NHL

New York 12. decembra (TASR) - Päť kanadských bodov nazbierali vo víťaznom stretnutí zámorskej NHL Chicago - Philadelphia (7:2) v noci na štvrtok útočníci "jastrabov" Marián Hossa a Michal Handzuš.

Michal Handzuš strieľa gól v Zápase Chicago-Philadelfhia. Foto: TASR/AP

Hossa si svoje osobné štatistiky rozšíril o tri asistencie a na svojom konte už má 27 bodov (13+14). K nim pridal aj dva plusové body a jeho čas strávený na ľade bol 15:14 minút.

Dva body pribudli na konto Handzuša (1+1), ktorý odohral 16:04 minút, rovnako ako jeho spoluhráč zaznamenal dve "plusky" a aj jednu strelu, po ktorej v 26. minúte zvýšil domáce vedenie na 3:1. Bol to jeho tretí presný zásah a štvrtá asistencia v prebiehajúcej sezóne. Po zápase ich vyhlásili za druhú (Handzuš) a tretiu (Hossa) hviezdu zápasu, keď honor prvej sa ušiel ich spoluhráčovi Patrickovi Sharpovi (1+2).

Andrej Meszároš v drese Philadelphie odohral 14:42 minút, počas ktorých vyprodukoval jednu strelu, zaznamenal jeden mínusový bod a na trestnej lavici si odsedel dve minúty.

V treťom zápase na začiatku tretej tretiny vedie Anaheim nad Minnesotou 2:1.