16. februára 2019

M. Nemček a A. Konečná ovládli Slovenský pohár 2018 v kanoistike

Martin Nemček, reprezentant SR v rýchlostnej kanoistike, na archívnej snímke.

Martin Nemček, reprezentant SR v rýchlostnej kanoistike, na archívnej snímke. Foto: TASR/Jakub Kotian
Bratislava 16. februára (TASR) - Celkovým víťazom Slovenského pohára 2018 v rýchlostnej kanoistike sa stal Martin Nemček. Pretekár Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky získal 52,50 bodu. Vynechal pritom úvodné dva zo siedmich pretekov seriálu.

Na druhom mieste skončil Ľubomír Beňo so 46,25 b. Tretí bol Marek Krajčovič. Víťazov vyhlásili na piatkovom galavečere v Bratislave.

Medzi ženami sa radovala z víťazstva Anita Konečná pred Luciou Oršulovou, najlepšiu trojicu uzavrela Martina Kohlová. Dovedna seriál Slovenského pohára tvorilo sedem podujatí: Majstrovstvá SR - maratón, Veľká cena Komárna, Trenčianska fregata, Novácka päťstovka, Samaria Cup a Memoriál V. Gálisa, pohár SNP a Pohára Slávie UK.