07. marca 2010

M-SR: Suverénny Bajčičák, zlaté double Garajovej

Bežec na lyžiach Martin Bajčičák neskutočne suverénnym spôsobom zvíťazil na majstrovstvách Slovenska na Skalke pri Kremnici v skiatlone na 10+10 km klasickou a ...

Martin Bajčičá

SKALKA 7. marca (WEBNOVINY) - Bežec na lyžiach Martin Bajčičák neskutočne suverénnym spôsobom zvíťazil na majstrovstvách Slovenska na Skalke pri Kremnici v skiatlone na 10+10 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom. Striebornému Ivanovi Bátorymu „nadelil“ 2:12,8 min, bronzový Peter Mlynár už zaostal o takmer tri a pol minúty.

V kategórii žien rovnako ako v sobotnom šprinte triumfovala Katarína Garajová, ktorá si tak vybojovala už svoj druhý titul majsterky Slovenska. Z predchádzajúcej časti domáceho šampionátu má striebro z pretekov voľnou technikou a bronz v klasike.

V oboch juniorských kategóriách si tituly vybojovali domáci pretekári MKL Kremnica Martin kapšo a Petra Urgelová.
Záverečná tretia časť majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach sa uskutoční posledný marcový víkend v Štrbskom Plese.

Výsledky – skiatlon:

MUŽI A JUNIORI (10 + 10 km): 1. Martin Bajčičák 55:22,9 min, 2. Ivan Bátory +2:12,8, 3. Peter Mlynár (všetci ŠKP Štrbské Pleso) +3:24,0, 4. Peter Žiška (Tatran Hybe) +4:30,7, 5. Martin Kapšo (MKL Kremnica) +4:32,0, 6. Jerguš Koplík (ŠKP Štrbské Pleso) +5:15,7

JUNIORI: (10 + 10 km): 1. Martin Kapšo (MKL Kremnica) 59:54,9 min, 2. Jerguš Koplík (ŠKP Štrbské Pleso) +43,7 s, 3. Dávid Brünn (MKL Kremnica) +1:04,1

ŽENY A JUNIORKY (5+5 km): 1. Katarína Garajová (Jasná Liptovský Mikuláš) 34:43,7 min, 2. Petra Urgelová (MKL Kremnica) +26,8 s, 3. Katarína Krišicová (ŠKP Banská Bystrica) +2:00,9, 4. Jana Sedláková (ŠKP Štrbské Pleso) +2:22,1, 5. Jana Gombalová (ŠKP Banská Bystrica) +2:28,2, 6. Eva Segečová (LK Detvianska Huta-Látky) +2:54,9