Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. februára 2020

Macronov vzťah k Rusku prešiel značným obratom, sankcie sú podľa neho naničFrancúzsky prezident Emmanuel Macron venoval veľkú časť svojho prejavu na dôležitej bezpečnostnej konferencii v Mníchove otázke zlepšovania vzťahov s Ruskom, ktorá je už od januára jeho ústrednou ...Zdieľať
germany_munich_security_conference_69875 a527dc8310c94b2e9df6bc822df99478 676x501 15.2.2020 (Webnoviny.sk) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron venoval veľkú časť svojho prejavu na dôležitej bezpečnostnej konferencii v Mníchove otázke zlepšovania vzťahov s Ruskom, ktorá je už od januára jeho ústrednou témou.

Vzťah je absolútne neefektívny


Súčasný vzťah Západu k Rusku, ktorý sa vyznačuje odmietaním rokovať, je podľa Macrona "absolútne neefektívny".

Macron tiež spochybnil efektívnosť sankcií, ktoré západné krajiny postupne prijímali a rozširovali v odvete za ruské obsadenie Krymu, otrávenie bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa v Británii a ďalšie kroky Moskvy.

"Sankcie v Rusku nezmenili absolútne nič. Ja vôbec nenavrhujem, aby sme ich zrušili, len to konštatujem," vyhlásil Macron v sobotu na Mníchovskej konferencii, podujatí, na ktorom sa každý rok stretáva svetová špička odborníkov z oblasti zahraničnej politiky a bezpečnosti.

Vlastné geopolitické hry?


Macronov vzťah k Moskve prešiel v posledných mesiacoch značným obratom, keďže v minulosti bol francúzsky prezident k súčasnému ruskému režimu veľmi kritický.

Podľa niektorých analytikov sa takto Macron snaží rozohrávať vlastné geopolitické hry a zaujatím novej pozície voči Rusku sa takticky usiluje posilniť svoju úlohu v medzinárodných vzťahoch.

"Myslím si, že je vážnou chybou dištancovať sa od časti Európy (Ruska - pozn. SITA) len preto, že s ňou úplne nesúhlasíme," vyhlásil napríklad začiatkom februára pred študentmi Jagellonskej univerzity vo Varšave. Informácie pochádzajú z agentúry AP a z webstránky nemeckej mediálnej spoločnosti Deutsche Welle.


Zdroj: Webnoviny.sk - Macronov vzťah k Rusku prešiel značným obratom, sankcie sú podľa neho nanič © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kurz pochválil Merkelovej stranu za odmietnutie spolupráce s AfD a bránil jej rakúsku obdobu
<< predchádzajúci článok
Veľká predpoveď počasia: Ďalší EXTRÉM počasia - Po Sabine sa na Slovensko valí ORKÁN Dennis

Macronov vzťah k Rusku prešiel značným obratom, sankcie sú podľa neho nanič - diskusné fórum čitateľov