Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. augusta 2009

Maďarsko bude riešiť náš jazykový zákon s OSNV otázke slovenského jazykového zákona sa Maďarsko obráti na Radu OSN pre ľudské práva a Radu Európy (RE). Pre tlačovú agentúru MTI to v pondelok uviedol maďarský minister zahraničných vecí ...Zdieľať
BUDAPEŠŤ 3. augusta (WEBNOVINY) - V otázke slovenského jazykového zákona sa Maďarsko obráti na Radu OSN pre ľudské práva a Radu Európy (RE). Pre tlačovú agentúru MTI to v pondelok uviedol maďarský minister zahraničných vecí Péter Balázs, ktorý sa predtým stretol s prezidentom Lászlóom Sólyomom a predsedom zahraničného výboru maďarského parlamentu Zsoltom Némethom. Sólyom podľa MTI kritizoval nedávno schválenú novelu, ktorá "kriminalizuje používanie maďarského jazyka na verejnosti".


"Premena mnohonárodnostnej krajiny na homogénny národný štát, nútená asimilácia, sú nezlučiteľné s hodnotami Európskej únie a priečia sa medzinárodným zákonom na ochranu menšín," uvádza sa vo vyhlásení kancelárie maďarského prezidenta. Podľa Németha, člena opozičnej strany Fidesz, delegácia maďarského parlamentu v septembri navštívi významné európske mestá, ako je Brusel a Haag, kde povedie rozhovory venované jazykovému sporu.

SITA_MTI

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel 17-ročný rómsky následník trónu
<< predchádzajúci článok
FICO: Stavba terminálu v Bratislave ide podľa plánu

Maďarsko bude riešiť náš jazykový zákon s OSN - diskusné fórum čitateľov